Adli Bilişim Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama
 1. Anasayfa
 2. Adli Bilişim Mühendisliği

Adli Bilişim Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Adli bilişim mühendisliği son dönemlerin en gözde mesleklerinden bir tanesi haline gelmiştir. Özellikle günümüzde çok ihtiyaç duyulan bir meslek dalı olarak bilinir. Gelişen teknoloji çağı ile birlikte siber suçların da arttığı görülür. Bunu önlemek için de bu alanda eğitim almış kişilerden destek alınır.

Siber saldırı suçlarına karşı eğitim almak için de adli bilişim mühendisliği bölümünden mezun olmak şarttır. Adli bilişim mühendisliği başarı sıralamaları arasında fark koyan kişiler, kamu ve özel sektörde çalışmak için adım atmış olur.

thumbnail
Önerilen Yazı
Adli Bilişim Mühendisliği Nedir? Maaşları ve İş İmkanları Nasıl?

Kişiler üniversite sınavından yüksek bir puan almaları halinde adli bilişim mühendisliği başarı sıralaması listelerine göz atarak girebilecekleri okulların durumlarına bakarlar. Bu sayede eğitim almak için bir çalışma içine girmiş olurlar.

Adli Bilişim Mühendisliği Taban Puanları 2021

Siber saldırı suçlarının yaygınlık kazanması ile birlikte pek çok kişiye ihtiyaç duyulan bu zaman içinde YKS sınavından yeterli puan almak yeterlidir. Üniversiteye giriş sınavı olan YKS sınavından yüksek puan alan kişiler, adli bilişim mühendisliği taban puanı araştırması içine girer.

Girmiş oldukları sınavdan alınan puanı geçmiş yıllardaki adli bilişim mühendisliği taban puanları ile karşılaştırır. Bu sayede girebileceği hangi okulların olduğu kestirilmeye çalışılır. Ortalama bir fikir sahibi olunduktan sonra başvuru zamanında doğru tercihler yapılarak sonuçların açıklanması beklenir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüKontenjanTaban PuanıBaşarı Sırası
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Adli Bilişim Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY40289,54354281.875
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Adli Bilişim Mühendisliği (M.T.O.K.)SAY12283,26735299.823
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)Adli Bilişim Mühendisliği (KKTC Uyruklu)SAY1

Son dönemlerde en çok araştırılan konuların başında gelen adli bilişim mühendisliği taban puanı 2021 listeleri, tercih dönemi için büyük önem arz eder. Yanlış bir tercih yapılması sene kaybına yol açabilir.

Verilen emeklerin boşa gitmemesi ve istenilen bir üniversiteye yerleşmek için adli bilişim mühendisliği taban puanları 2021 yılı içinde öğrenciler için açıklanır.

Adli Bilişim Mühendisliği Sıralama 2021

Adli bilişim mühendisliği alanında eğitim almak için öncelikle adli bilişim mühendisliği başarı sıralaması 2021 yılı tablosunu dikkatli şekilde incelemek gerekir. Aksi takdirde yanlış tercihler ile bölüme girmeniz mümkün olmaz.

Son dönemlerde ortaya çıkan bu meslek grubu için çok fazla talep olduğundan adli bilişim mühendisliği başarı sıralamaları 2021 yılında daha yüksek bir şekilde seyredebilir. Bu yüzden titiz bir inceleme gerekir.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü
Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Adli bilişim mühendisleri hem özel sektörde hem de devlet kurumlarında çalışabilmektedir.

Adli bilişim bölümü etik hacker olarak sayılabileceğiniz bir bölümdür. Bu bölümü okuduktan sonra siber güvenlik alanlarında iş imkanınız bulunmaktadır.

Yorum Yap