AFAD mühendis alımı yapacak! AFAD personel alımı
 1. Anasayfa
 2. Kariyer

AFAD mühendis alımı yapacak! AFAD personel alımı

5/5 - (1 Oy)

AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi), 684 personel alacağını duyurdu. Personel alımı yapılacaklar listesinde mühendisler de var.

AFAD 648 personel alacağını açıkladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada avukat, mühendis, veteriner hekim, sosyal çalışmacı, büro personeli, teknisyen, destek personeli, diğer sağlık personeli, koruma ve güvenlik görevlisi alanlarında alım yapılacağını duyurdu. Kurum tarafından yayımlanan ilana göre personel alım başvuruları 18 Kasım’da başlayacak.

AFAD Personel Alım Başvurusu Nereden Yapılacak?

Kurum personel alımı konusunda başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak. İlana başvurmak isteyen adaylar 18-27 Kasım tarihleri arasında e-Devlet’e girerek Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden başvurularını yapabilecek.

AFAD Personel Alımı Hakkında Başvuru

Personel alımı hakkında yapılan başvuruda şu ifadeler kullanıldı, “İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni ile ayrıca toplam 648 adet boş pozisyona giriş (sözlü) sınavı ile sözleşmeli personel alımı yapacak.”

afad personel alimi2

AFAD Personel Alımı Resmi Gazete’de

Ayrıca ilan Resmi Gazete’de de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda şu ifadeler yer aldı, “AFAD’ın taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere, 1101 boş pozisyona, giriş (uygulama ve sözlü) sınavı ile sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni alınacak.

Sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni alımı sınavına başvuranlarda, 2020 KPSS (B) grubundan ön lisans mezunları için KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı aranacak.

Ayrıca AFAD tarafından çeşitli unvanlarda 648 boş pozisyona giriş (sözlü) sınavı ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Sözleşmeli personel alımı sınavına başvuru yapacakların, 2020 KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekecek.”

Başvuru Sonuçları AFAD’ın İnternet Sitesinden Yayımlanacak

Personel başvuru sonuçlarına ilişkin bilgiler AFAD’ın internet sitesindeki ilgili yerde ilan edilecek. Başvurunun ardından AFAD’ın internet sitesinin takip edilmesi gerekmektedir.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 1
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap