Fırat Üniversitesi İnsansız Araçlar Topluluğu
 1. Anasayfa
 2. Üniversite

Fırat Üniversitesi İnsansız Araçlar Topluluğu

4/5 - (1 Oy)

Bu makalede sizlere 2016 yılı itibariyle kurulmuş olan Fırat Üniversitesi topluluk grubu, İnsansız Araçlar Topluluğu hakkında bilgilendirme yapacağız.

fırat üniversitesi i̇nsansız araçlar topluluğu
fırat üniversitesi i̇nsansız araçlar topluluğu

Fırat Üniversitesi İnsansız Araçlar Topluluğu

FÜİAT, İnsansız hava, kara, deniz ve deniz altı robotları alanlarında otonom ve uzaktan kontrollü sistemler üzerine çalışan, ülkemizdeki robot yarışmalarında kendisine yer bulan ve bu alanlarda eğitimler, sosyal ve teknik projeler yaparak öğrencilerin aktifleşmesi, sosyalleşmesi ve teknik anlamda kendilerini geliştirmeleri için kurulmuş olan ve pandemi dönemi boyunca da iş birlikçileri ile birlikte YouTube kanalında yayınlar yapan,girişimcilik hackathonları düzenleyen ve Fırat Üniversitesi girişimcilik ekosistemimizi güçlendiren bir öğrenci topluluğudur.

İnsansız Araçlar

İnsansız araçlar kendi içlerinde birden fazla seçeneğe ayrılmaktadır. Bunlar insansız hava araçları, insansız kara araçları, insansız deniz araçları olarak sıralanabilir. İnsansız araçlar gelişen teknolojiyle birlikte Dünya’da yerini alır bir hale geliyor. Bu araçların üretimindeki en büyük etken modern savaşlara uyum sağlayabilmekten geçiyor. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen veya bir sistem doğrultusunda otomatik olarak hareket eden araçlara insansız araçlar denilir.

Fırat Üniversitesi İnsansız Araçlar Topluluğu da üretime katkı sağlamak isteyen bir grup mühendislik öğrencisinin oluşturduğu bir topluluktur. Fırat Üniversitesi mühendislik öğrencileri azmi ve gayretiyle tam bu noktada devreye girerek, ülkemizin gelişmesi için çalışıyor, çabalıyor ve geliştirmeye uğraşıyorlar. Eğer Fırat Üniversitesinde okuyorsanız ve topluluğa katılım sağlamak, kendinizi geliştirmek, geleceğe yönelik çalışmalar yapmak, referanslar elde edip iş ağınızı genişletmek istiyorsanız hemen aşağıda bulunan başvuru formu aracılığıyla Fırat Üniversitesi İnsansız Araçlar Topluluğu üyesi olabilirsiniz.

Topluluğa katılmak isteyenler için -> Başvuru Formu

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 1
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap