Hangi Arazi Aracı Daha Başarılı
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Hangi Arazi Aracı Daha Başarılı

Bugün, hangi arazi aracı daha başarılı, konusuna değineceğiz. Pandemi beraberinde çok farklı hobileri de getirdi. İnsanlar kendilerini gerek köylerine gerek ise de tatil beldelerine atmışlardır. Dolayısıyla arazi aracı bu aşamada bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Fakat bu ana kadar arazi aracı hakkında bilgisi olmayan kişiler, hangi araçlara bakacağını bilmemektedir. Bugünkü yazımızda, hangi arazi aracı daha başarılıdır ve daha kalitelidir konularından söz edeceğiz. Bu anlamda iki aracı kıyas alacağız. Pick-Up mı yoksa SUV mu daha başarılı, buna bakacağız.

Jimny mi Hilux mı? Hangi Arazi Aracı Daha Başarılıdır?

Pandemi nedeniyle doğaya olan özlem artmıştır. Dışarı çıkamadığımız son zamanlarda, aslında ne kadar özgür olduğumuzu daha iyi anlayabiliyoruz. Fakat pandemi sadece bunu değil, aynı zamanda hobilerinde farkında olmamızı sağladı. Arazi aracı kullanımı ise buna istinaden daha çok arttı. Bu konuda Suzuki Jimny mi yoksa Toyota Hilux mı daha çok tercih ediliyor, konusu da merak uyandırmıştır. Araziye çıkarken, tüm ekipmanların tam olması oldukça önemlidir. Dolayısıyla eğer daha önce araziye çıkmamışsanız, bu konuda kendinizi bir anlamda eğitmeniz gerekecektir.

Arazi Araçlarının Tasarımı ve Kokpiti Nasıldır?

Arazi, otomobil konusunda tehlikeli yerlerden birisidir. Buna bağlı olarak her otomobili arazide kullanmak pek de sağlıklı olmayacaktır. Bu yüzden bahsettiğimiz iki aracın tasarımı bu anlamda sizleri fikir sahibi yapacaktır. Bu aşamada hangi arazi aracı daha başarılı karşılaştırması sağlıklı olacaktır. İki aracın tasarımının, kendine has özellikleri bulunmaktadır. SUV araçlar konusunda yeni nesil tasarımlar arıyorsanız; Jimny bu konuda sizleri kalbinizden vuracaktır. Hilux ise; tasarım konusunda oldukça iddialıdır. Kaldı ki araçta kullanılan krom çıtalar, alıcının gözünü boyayan ilk detaylar olacaktır.

toyota-hilux
toyota hilux

Hilux aracın kokpiti, çok daha konforlu ve işlevsel bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Hem kullanışlı olması hem arkada oturanların, oturacakları alanda rahat olması, bu aracı neden almanız gerektiğini gösteriyor. Jimny ise; tek teknolojisi, konsol içerisinde ekran olacaktır. Arkada oturanların pek rahat olacağını maalesef söylemeyeceğiz. Araçların fiyatları ise şu şekildedir;

Toyota Hilux 2.4 D-4D 4×4 Fiyat Listesi

 • Hi-Cruiser A/T 375.400 TL
 • Invincible A/T 405.250 TL
 • Adventure A/T 320.200 TL
 • 4×4 Adventure 360.450 TL
 • Adventure 310.100 TL

Suzuki Jimny Fiyat Listesi

 • 1.5 GLX 4X4 AT 402.900 TL
 • 1.5 GLX 4X4 AT 406.900 TL

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap