İnsansı robotlar için yüz aranıyor! Ödül 2 milyon dolar
 1. Anasayfa
 2. Haber

İnsansı robotlar için yüz aranıyor! Ödül 2 milyon dolar

İnsansı robotların geliştirildiği merkezlerinden birisi olan ABD’den dikkat çeken bir haber paylaşıldı. Yapılan habere göre AVM, otel ve havaalanları gibi yerlere konmak için insansı robotlar geliştiriliyor. Öte yandan bu robotların yüzü olacak kişiye ise tam 2 milyon 485 TL para ödenecek.

İnsansı robotların insan yüzü alması sıklıkla karşılaşılan bir durum. Dikkat çekmeyi ve robotun insana yakınlığını arttıran bu uygulama son günlerde ABD’de gündem oldu. ABD’li bir şirket bu robotlara yüzünü veren gönüllüye 200 bin dolar para verecek. Ödülü TL’ye çevirdiğimizde 2 milyon 485 TL yapıyor.

i̇nsansi robotlar için yuz araniyor

ABD’nin önemli teknoloji şirketlerinden biri olan Promobot, robotlara insan yüzü verme konusunda kollarını sıvadı. Şirket gönüllü bir kişiden kopyalayacağı yüzü tüm robotlarına takacak. Yani bir bakıma tüm alanlardaki robotların yüzü aynı olacak.

Promobot teknoloji şirketi 2023 yılından itibaren havaalanları, oteller ve AVM’lerde çalışacak insansı robotlar satmaya hazırlanıyor. Bu robotların yüzü için ise bir kampanya başlattı. Eğer şirkete başvurup robotların yüzü olmak istediğinizi belirtir ve seçilirseniz 2023’ten itibaren satışa sunulacak insansı robotların yüzleri sizinkiyle aynı olacak.

Gönüllüye 200 Bin Dolar Ödül

Şirket yüzünün kullanılmasına izin verecek gönüllüye ayrıca 200 bin dolar para ödülü verecek. Şirketten yapılan açıklamaya göre bu iş büyük bir cesaret istiyor.

New York merkezli teknoloji şirketi Promobot, oldukça gerçekçi insansı robotlar üretiyor. Kısa sürede tüm dünyada ünlenen şirket 2023 yılında önemli bir çığır açacak.

Şirketin ürettiği robotlar 43 ülkede halihazırda kullanımda. Birçok yönetici, danışman ve girişimci bu robotları alarak kurumlarında kullanmaya başladı.

2019 Yılından Bu Yana İnsansı Robot Üretiyor

Konuyla ilgili olarak ise Promobot şirketinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı , “Şirketimiz yüz tanıma, konuşma, otonom navigasyon, yapay zeka ve diğer robotik alanlarda kullanılmak üzere teknolojiler geliştiriyor. 2019’dan bu yana aktif olarak insansı robotlar üretiyor ve piyasaya sürüyoruz. Yeni müşterilerimiz büyük ölçekli bir proje başlatmak istiyor bu yüzden yasal gecikmeleri önlemek için yeni robotlarda kullanılacak bir yüz lisansı gerekiyor.”

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. Ben veririm yüzümü beni arayın numaram *** çok sevecen bir yüzüm vardır

Yorum Yap