Klasik Opel Manta Elektrikli Oldu
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Klasik Opel Manta Elektrikli Oldu

Tüm zamanların bilinen aracı klasik Opel Manta elektrikli oldu. Dijital dünyaya büyük adımlar atarken, araçlarda bu dünyaya ayak uydurmuştur. Klasik araçlardan birisi olan Opel Manta, bu aracını elektrikli hala çevirmiştir. Yakın zamanda tanıtılan, Opel Manta, Opel Manta Gse ElektroMOD olarak görücüsüne sunulmuştur. Bu sayede büyük ilgi gören markanın aracı ise, göz doldurur hale gelmiştir. Elektrikli Opel Manta için, detaylardan söz edeceğiz.

Klasik Opel Manta Elektrikli Oldu

1970-1988 yılları arasında, Opel’in çıkarttığı Manta, günümüzde tekrar karşımıza çıkmıştır. Günümüzde çıkması dolayısıyla bu otomobil zamana uygun olarak dizayn edilmiştir. Elektrikli olması ise bu konudaki en büyük göstergelerden birisi olacaktır. Dolayısıyla, Restomod denilen bu klasikleşmiş araçların ruhunuz bozmadan yapılanması, oldukça gözde hale gelmiştir. Opel’de bu adımlardan birisini atmıştır.

Opel Manta Gse ElektroMOD Teknik Detayları

Opel, bu araçtan sadece bir adet şekilde üretmiştir. Arkasında yer alan elektrikli motoru sayesinde, günümüz standartlarına uygun hala getirilmiştir. 255 Nm tork üretimi ve 147 beygir gücün sahip olmaktadır. Restomod olarak dizayn edilmesi nedeniyle, klasik halde olan bazı özellikleri de korunmuştur. Bu doğrultuda, arkadan itiş sistemini korur hale gelen sistemi devam etmektedir. Bataryası ise; 31 kWh kapasiteli lityum-iyon olması sayesinde, 200 km’lik menzil sağlamaktadır.

opel-manta-gse-elektromod
opel manta gse elektromod

Yeni önyüzünde bazı güzel detaylarda yer almaktadır. Normal şartlarda ızgara bulunacağı yerde, bir tümleşik LED ekran yer almaktadır. Burada da bazı çeşitli mesajlar karşımıza çıkmaktadır. Parlak sarı rengine sahip olması sayesinde, oldukça fazla dikkat çekmektedir. Aynı zamanda otomobil kaput bölümü siyah ve 17 inç’ilk büyük siyah jantları barındırmaktadır.

Opel Manta Gse ElektroMOD İç Mekan Detayları

Aracın iç ve dış dizaynının renklerini aynı olduğuna şahit oluyoruz. İçerisinde tamamen sürücüye odaklı olan bir çift ekran konsolu olduğunu da görüyoruz. Tasarımının retro olması, içerisindeki dizayna etki etmiş bulunmaktadır. Modern dokunuşlarının yanı sıra, vites topu ve direksiyon simidi de gözden kaçmayan detaylardan olacaktır. İçerisinde bulunan spor koltuklar ise, tüm bu detaylar karşısında, aslında bir bütünü oluşturuyor.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap