Oppo Elektrikli Otomobil Üretecek
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Oppo Elektrikli Otomobil Üretecek

Akıllı telefon üreticilerinden Oppo elektrikli otomobil üretecek başlıklı konuya değindi. Son zamanlarda sadece otomobil üreticileri değil, dev teknoloji şirketleri de otomobil üretmeye başlamıştır. Elbette bunlar benzinli değil tamamen elektrikli araçlar olacaktır. Bu furyaya Oppo markası da katılmıştır.

Bazı markalar bu konuda daha önceden adım atmıştı. 2015 senesinde Apple, sonra Huawei ve Xiaomi bu furyaya katılanlardandır. Elektrikli otomobil üretimi konusunda diğer firmalarında önünü açmak için adım atmışlardır. Oppo’da bu akıma katıldı ve elektrikli otomobil üreteceğini açıkladı.

Oppo Elektrik Otomobil İçin Adımları Atıyor!

2020 senesinde, Çin’de büyük bir pazar payına sahip olan Oppo, bu aşamada kendini geliştirmek istediğini göstermiştir. Sadece akıllı cihazlar için değil, otomobil sektörüne de adım atmak istemiştir. Oppo’nun CEO’su, konu ile alakalı mühendisleri işe aldığını dahi açıkladı. Halihazırda aktif olarak Türkiye’de dahi fabrika açmaktaydı. Elbette bu fabrikalar tamamen akıllı telefon üretmek için kurulmuştu. Artık otomobil sektörüne de adım atacağını bildirdi.

elektrikli-otomobil
elektrikli otomobil

Car News Chine, Çin’de bulunan, otomobil haberi yapan bir sitedir. Bu sitenin haberine göre, elektronik devi BBK’da çalışmış olan mühendisleri, Oppo, kendi bünyesine katmaktadır. Sadece bununla da kalmamış, aynı zamanda tasarımcıları da bünyesine almıştır. Bu işe alımların başında ise bizzat Oppo’nun CEO’su bulunmaktadır. Bu da; Oppo elektrikli otomobil üretecek konusu hakkında net bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

Oppo Tesla’dan İlham Alıyor

Bahsettiğimiz üzere Oppo 2020’de, Çin pazarında, neredeyse %21’lik bir pazar payına sahip olmuştur. Bu da daha iyi işler yapması için iyi bir oran olacaktır. Elektrikli otomobil konusunda Oppo, Elon Musk’ın Tesla şirketinden ilham almaktadır. Batarya konusunda Tesla’nın batarya üreticisi CATL ile temas halinedir. Tam olarak ciddi bir adım atılmadığını söylemek doğru olmayacaktır. Çünkü bunun için ayrı bir departman kurulmamıştır. Fakat Oppo’nun CEO’su, bu konuda görüşmelere başlamışsa, yakında net haberlerde almaya başlayacağız gibi duruyor.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap