Renault Taliant Türkiye Yolunda
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Renault Taliant Türkiye Yolunda

Renault Taliant Türkiye yolunda. 25 Mayıs, itibari ile artık Renault’un yeni modeli Taliant, Türkiye’de satışta. Satış fiyatlarına baktığımız zaman, fiyatının 167.900 TL’den başladığını görmekteyiz. Dolayısıyla bu fiyatlar, ilk aşamada belirlenmiş ve en düşük fiyatlardır. Diğer segmentleri, özelliklerine bağlı olarak fiyat artışı gösterir. Renault Grubu, bu araç için birçok farklı özellik belirledi. CMF-B modüler platformu üzerinde üretilen bu aracın önemli özellikleri yer alır. 8″ Dokunmatik multimedya ekranı, kablosuz Apple Car Play ve elektrikli park freni gibi detayları yer alır.

Renault Taliant Türkiye Yolunda

25 Mayıs tarihinde artık Türkiye’de bulunan Taliant, filo ve perakende kullanıcıları içinde çok ideal bir araç olacak. Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, konu ile alakalı bazı detaylardan söz etti.  Türkiye, Renault Rup için oldukça ideal bir ülkedir. Dolayısıyla Türkiye pazarı, 2021’nin ilk çeyreğinde, küresel çapta 7. sırada yer almaktadır. Kaldı ki Taliant modeli için Türk tüketici öncelikli oldu. Bu da Türkiye pazarını önemini gösterir. 2021 senesi itibari ile, Renault birçok yönde yenilik getirmekte. Renaulution gerek stratejik planı olsun gerek ise de misyon ve logosu olsun, tamamen yeni döneme girdi. Çağdaş, dolayısıyla konuşmanın bitişinde, yeni modelinin Türkiye’de, Renault Gruba büyük katkı sağlamasını beklediğini belirtti.

Renault Taliant Tasarımı ve İç Mekanı

Aracın tasarımı, oldukça başarılı bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Renault markasının, C çizgisiyle ile özdeşleşmiş olan far sistemi bulunur. Dolayısıyla yeni modelde bu çizgiden şaşılmadı. Hem ızgarada bulunan krom hem de tampon kısmında bulunan ve estetik duran sis farları, tamamen tamamlayıcı unsur olmuştur. Otomobil, tüm detayları ile oldukça güçlü bir izlenimi de karşımıza çıkartmaktadır. Sadece ön farlar değil; arka farlarda da C çizgili farlar göze çarpmaktadır. Diğer modellerde olduğu gibi, burada da logo altında marka kısmı yer alır. Bunun yanında lansmanda ay ışığı rengi ile sunulan otomobil, 6 renk seçeneği daha barındırır.

renault-tailant
renault tailant

Otomobilin iç mekanında da farklı konumlanan düğmeler vardır. Kokpitinde, konsolda yer alan otomatik klima detayı yer alır. Bununla birlikte bu tuşlar, kumanda ile uyum içindedir. Ayarlanabilir ön koltukların yanı sıra ise; arka koltukların genişliği ve diz mesafesi de oldukça rahattır. Son olarak ön koltukların arkasında yer alan küçük masalar, ekstra konforu gözler önüne serer.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap