Rolls Royce Boat Tail
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Rolls Royce Boat Tail

Dünyanın en pahalı aracı olan Rolls Royce Boat Tail serisi sonunda karşımızda. Tamamen kişiye özel bir tasarım söz konusu. Dolayısıyla neden bu kadar pahalı olduğu anlaşılıyor. Herkese özel olan tasarımları sayesinde, bu İngiliz otomobil üreticisi öne çıktı. Son kez ise dünyanın en pahalı otomobil koleksiyonunu ortaya koydu. Aracı gördüğüm zamanda ise, neden bu kadar lüks olduğunu anlamak zor olmuyor. Bu otomobil, tamamen Phantom modelini temel almakta. Şu ana kadar ise tamamen 3 adet el yapımı otomobil üretmiş oldu.

Dünyanın En Pahalı Otomobili Rolls Royce Boat Tail

Boat Tail’in anlamı, tekne kuyruğu demektir. Otomobilin arka ucu, 1920 ve 1930’lu zamanlardan esinlenilmiş. J sınıfı bir yatın arka kısmını örnek almış. Aynı zamanda otomobilin ise üzeri açılabilmekte. Dolayısıyla ismi ve ilham aldığı tasarımının da neden alındığını görebiliyoruz. Bilindiği üzere Rolls Roys markası, kişiye özel tasarımlar ortaya koydu. Sonuç olarak bunu sadece tasarım anlamında yapmadı. Çünkü araç gövdeleri için özel tasarım konusunda da ayrıca departman kurmuştu. Söz konusu departman ise, Boat Tail için ilk ürünleri ortaya koydu.

rolls-royce-boat-tail
rolls royce boat tail

 

2017 senesinde, Sweptail modelini ortaya koydu. Ardından ise çok daha önemli olan Coachbuild imzası taşıyan, Boat Tail modelini ortaya çıkarttı. Bu model ile müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde ortaya koymayı hedefledi. Dolayısıyla bu markanın, bu modeli kendileri için uzmanlık anlamını simgeliyor. Üretim aşaması üzerinde, her bir model farklı şekilde dizayn oldu. Öncelikli olarak el ile çizilen ön kısımlar ortaya çıktı. Sonrasında ise, tamamen kil üzerinden meydana gelen heykel oluştu. Üzerine ise tamamen alüminyum inşa edildi. Sonrasında ise tasarım ve üretim dijital ortamda devam etti.

Boat Tail

Bu model, aslında bizlerden çok da uzak zamanlardan değil. 1932 yılında karşımıza çıkmış bir modeldi. Fakat hem güne hem de yeni dijital dünyaya entegre oldu. Gövde uzunluğu, yaklaşık 5,9 metre olarak bizleri karşıladı. İkonik pantheon ızgarası ve bunun yanı sıra, yeni işleyişine tamamen odaklanıldı. Tamamen değişti demek doğru olmayacaktır. Eski otomobil modelinden bazı izler taşımakta. Özellikle de far kısımlarında buna dikkat edildiğini görüyoruz.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap