Subaru Çip Sorunu Üretimi Azalttı
 1. Anasayfa
 2. Adli Bilişim Mühendisliği

Subaru Çip Sorunu Üretimi Azalttı

Bugün, Subaru çip sorunu üretimi azalttı, konusuna değineceğiz. Bazı küçük üretim hataları, sonrasında tamamen üretimde aksamaya neden olabilmektedir. Dolayısıyla Japon markası olan Subaru’da da aynı problem ortaya çıkmıştır. Yarı iletken olarak bulunan çip tedarik konusunda bir sorun yaşanmıştır. Elbette sonrasında da 2021’in ilk çeyreğinde, üretim neredeyse yarı yarıya düşüş göstermiştir. 61.000 adet azaldığı bilinen araç üretimi, sonrasında da bazı sorunlara neden olacak gibi durmaktadır.

Subaru Çip Sorunu Üretimi Azalttı ve Satış Rakamlarına da Yansıdı

Yarı iletken çiplerin tedarik edilmesi konusunda Subaru, oldukça zorlu bir sürece girmiştir. Rakamlara baktığımız zaman özellikle de, bu sorunun üretimi en net şekilde etkilediğini görebiliyoruz. Subaru’nun Başkanı Namakura Tomomi, konu ile durumu oldukça net bir biçimde açıkladı. Bilançolara ilişkin olarak bir basın toplantısı düzenlenmişti. Dolayısıyla bu basın toplasında, konuya ilişkin olan bu detaya değinmiştir. Mevcut iş doğasında, çip oldukça büyük sorun haline geliyor. Bu yüzden de üretimde çoğu zaman bazı aksilikler ortaya çıkabiliyor.

subaru
subaru

Nakamura, buna istinaden çip konusunda zaman zaman ne gibi zorluklar yaşadıklarından da söz etmiştir. Özellikle de çiplerin tedarik edilmesinin oldukça zorlu olduğunu ve buna bağlı olarak, Ocak-Mart 2021 döneminde sorun yaşadıklarından söz etmiştir. Tam da bu dönemde otomobil üretimi 61.000 oranın azalma göstermiştir. Firma bilanço verilerine göre ise; Mart 2021’de, 2020 mali yılında 809.900 araç üretilmiştir. Fakat 2019 yılı verilerine göre ise; bu oran 1,03 milyon oranındadır.

2021 Senesiyle Subaru’nun Karı Belli Oldu

Pandemininde olağan etkisiyle, 2020 senesinde olan net kar, 2019 senesinde kıyasla %49,9 oranında azalmıştır. Neredeyse 76,51 milyar yen (705 milyon dolar) oranında olmuştur. Bu da ne kadar düşüş yaşadığını göstermektedir. Satışlar bu sene içerisinde neredeyse %15,4 oranında bir düşüş göstermiştir. Bu da 2,83 trilyon yen olacaktır. Bu dönemde ise Subaru firmasının işletme olarak kar oranı, %53,3 oranında bir düşüş gerçekleştirmiştir. Bu oran ise; 102,47 milyar yen olarak kayıtlara geçmiştir.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap