Tesla Markasının Roadster Otomobili
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Tesla Markasının Roadster Otomobili

Bugün, Tesla markasının Roadster otomobili konusundan söz edeceğiz. Son zamanlarda sıkça duyulan Tesla, yepyeni bir otomobil ile karşımıza çıkacaktır. Tesla’da CEO görevini üstlenen Elon Musk, konu ile alakalı çarpıcı açıklamalarda bulunmuştur. Musk, öncelikli olarak Bitcoin ile Tesla araç alımına değindi. Bilindiği üzere kısa bir süre önce, Bitcoin ile Tesla araç alımı, askıya alınmıştı. Bu konu ile alakalı yeni bir haber gelmese bile, Tesla araç konusunda farklı bir konuya değinildi.

Tesla Markasının Roadster Otomobili Hız Tutkunlarının Gözde Olacak

Roadster, hız konusunda sınıfının en iyisi olacaktır. Bu doğrultuda, hızı seviyorsanız, tam da size göre bir otomobil olacak gibi duruyor. Roadster modeli için çok yeni bir paket başladı. Bu otomobil için özel olarak SpaceX paketi gündemdedir. Bu paket ile alakalı araç içerisinde önemli detaylar var. Paket sayesinde aracın hız seviyesi 1.1 saniye de 100 km olacak. Tesla, otomotiv sektörü konusunda devleşmektedir. Dolayısıyla, çıkacak olan araç “süper araç” sınıfında yer alacak.

tesla-roadster
tesla roadster

Özellikle de hız tutkunları için aranan araç olacak. Petersen Otomotiv Müzesi’nde yerini alacak. Bu aşamada Roadster ise tam olarak benzersiz bir araç olacak. Bu araç ile alakalı özel bilgiler, sergideki tabloda olacak. Roadster, özel olarak hazırlanan bir SpaceX paketi dahilinde yer alacak. Bu paket, daha önce görülmemiş olan özellikleri barındıracak. Sadece bu da değil, aynı zamanda sınırları zorlayacak. Özellik sayesinde otomobil, daha öne görülmemiş bir ivme katacak. 1.1 saniyede 100 km’ye erişecek.

Sınırları Zorlayan Tesla Roadster

Tesla’nın Roadster otomobili konusunda satın alım yapacaksanız, bazı detayları bilmenizde fayda olacak. Piyasaya henüz sürülmemiş olan otomobili SpaceX paketi ile de bu paketsiz de alabilirsiniz. Paket dahilinde satın alındığında, farklı bir konfigürasyon ortaya çıkacak. Bu doğrultuda, aracın arkasında yer alan koltukları gerekli mühendisler kaldıracak. Dolayısıyla bunların yerine; SpaceX’in, roketlerinde var olan itiş sistemi kullanılacak. Hem oldukça yüksek basınçta hem de kompozit yapıda hava barındıran sistem olacak. Bunun için ise araç etrafında yer alacak 10 küçük roket olacak. Bu sayede; hızlanma, yavaşlama ve viraj alırken yol tutuşu en iyi şekilde entegre edilecek.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap