Tesla Otomobiller Görme Yetisi Kazanacak
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Tesla Otomobiller Görme Yetisi Kazanacak

Mayıs ayında üretilen Tesla otomobiller görme yetisi kazanacak. Otonom sürüş teknolojisinin lideri Tesla, bambaşka bir donanım ile karşımızda. Mayıs ayından itibaren araçlarına bambaşka bir değişim yapacak. Bu da herkes için en merak edilen detaylardan olacak. Dünyanın değişmesi ve buna bağlı olarak otonom sürüş teknolojisinin değişmesi, her geçen gün farklılık kazanmakta. Tabi ki söz konusu otonom sürüş teknolojisi olduğu zaman, akla gelen ilk marka Tesla olmakta. Dolayısıyla Elon Musk tarafından yönetilen şirket, sürücüsüz araç deneyimini en iyi yansıtan otomobil markasıdır.

Tesla Otomobiller Görme Yetisi Kazanacak

Tesla, salı günü internet sitesinden açıkladı. Artık araçlarında radar yerine, tamamen kamera sistemi olacak. Kuzey Amerika’da üretimi devam eden ve sonrasında gönderilecek olan araçlarda radar teknolojisi kullanılmadı. Model Y ve Model 3 serisinde, artık tamamen kamera sistemi yer aldı. Her ne kadar bu haber sürpriz olmasa bile, yine de herkes tarafından takdir topladı.

tesla
tesla

Bu durumda da otomobil, herkes tarafından beklenmekte oldu. CEO Elon Musk, bu konu ile alakalı hissedarlar odasın konuştu. Radar teknolojisi, sürücüsüz otomobillerde tamamen son değnek oldu. Musk, sadece radara değil; aynı zamanda radar gibi olan Lidar teknolojisine de sıcak bakmamakta.

Tesla Otomobillerde Artık Kamera Sistemi Olacak

Otomobil devlerinden biri olan Tesla, yeniliklerine yenilik katmakta. Bunların birisi ise radar yerine kamera sistemi olması. Dolayısıyla bu sistem, herkeste merak uyandıran bir sistem oldu. Geçmiş zamanlarda da aynı prensip doğrultusunda radar sistemi ile çalışan şirkette açıkladı. Tesla Vision’a geçiş sürecinde artık kameralar olacak. Model 3 ve Model Y’de, artık kamera sistemi ilk olacak. Bu nedenle herkes bu otomobili beklemekte. Otonom sürüş teknoloji sistemini güvenli hale getirmekte önemli. Bu nedenle “Neural Net” yapay sinir ağı sistemi sayesinde, sistem daha güvenli olacak. Ulusal Taşımacılık Güvenliği Kurulu, son zamanlardaki kazalardan da bu şekilde kurtulmayı hedef aldı. Bu sayede kaza soruşturmaları da düşecek. Herkes zamanla bu teknolojinin faydaları görmeyi umuyor.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap