Türk mühendis WhatsApp’ta yeni bir özellik geliştirdi
 1. Anasayfa
 2. Haber

Türk mühendis WhatsApp’ta yeni bir özellik geliştirdi

Türk mühendis WhatsApp uygulamasında yeni bir özellik geliştirdi. Milyonlarca kişi tarafından kullanan uygulamadaki özellik bir anda bütün dünyanın gündemine oturdu.

Tüm dünya Türk mühendis Güney Kayım’ın WhatsApp için geliştirdiği özelliği konuşuyor. WhatsApp kullanıcılarının hizmetine sunulan özellik işletme hesaplarının gönderdiği mesajları yıldızlarla puanlamanızı sağlıyor.

Türk Mühendis Whatsapp İçin Geliştirdi

Türk mühendis ve yazılımcı Güney Kayım WhatsApp bünyesinde çalışan geliştirmecilerinden birisi. Uygulamaların geliştirilmesi için proje bazlı çalışan Kıyım son olarak yeni bir özellikle karşımıza çıktı. WhatsApp kullanıcılarının hizmetine sunulan uygulama sayesinde işletme hesaplarıyla konuşan kullanıcılar gelen mesajlara puan verebilecek.

Müşterilerin Kimlik ve telefon bilgileri puanlamayla ortaya çıkmadan kişi işletmeyi WhatsApp üzerinden değerlendirmiş olacak. Bu değerlendirme de yıldızlarla yapılacak.

Kurum Ve Kuruluşlar Değerlendirilecek

İşletme sahiplerinin daha yardımsever ve ciddi mesaj atması için geliştirilen özellik iOS ve Android işletim sistemi olan telefonlarda kullanıma sunuldu. Son zamanlarda birçok kurum ve işletme WhatsApp üzerinden işletme hesabı açtı.

Ancak çoğu kurum ve kuruluşta ciddi ve kibar mesajlaşma ve yardımıcı olma kültürü oturmadı. Bu nedenle kimlikler açıklanmadan verilen puanlama bir süre sonra WhatsApp’ın kalite filtrelerine takılacak. Ve bu tarz kurum ve kuruluşların işletme hesapları kapatılabilecek.

WhatsApp’ın Yeni Özelliği Nasıl Çalışıyor?

WhatsApp için Güney Kayım tarafından geliştirilen uygulamanın mantığı ne kadar kolaysa deneyimlenmesi de o kadar kolay. Özelliği kullanmak için işletme hesabından gelen mesajın üstüne tutarak açılan menüde rate (oyla) seçeneğine tıklamanız yeterdi. Tıkladıktan sonra karşınıza 1’den 5’e kadar puan vermeniz istenecek. 1 en iyi 5 en kötü aradaki sayılar ise bu iki ucun yakınları ve uzakları olarak belirlenmiş. Böylece işletmeye istediğiniz puanı verebilirsiniz.

İşletme Hesaplarından Gelen Mesajlar

Son yıllarda işletme hesabı kullanan kurum ve kuruluşların sayısı oldukça arttı. Ancak bazı işletme hesaplı kullanıcıların attığı mesajlar müşterileri rahatsız edebiliyor. Uygulama bu rahatsızlığı gidermek için yapılmış. Puanlamayı görerek kötüyse tercih etmeyebilir. İyiyse tercih edebilirsiniz. Uygulamanın önümüzdeki günlerde daha yaygın kullanılır hale gelmesi planlanıyor.

whatsapp yeni ozelligini duyurdu

whatsapp yeni ozelligini duyurdu

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap