Türkiye Opel Markasının İlk 5 Listesinde
 1. Anasayfa
 2. Haber

Türkiye Opel Markasının İlk 5 Listesinde

Türkiye Opel markasının ilk 5 listesinde yer alıyor. Opel, son zamanlarda çıkarttığı yeni otomobili ile, büyük bir sükse yapmayı amaçlamaktadır. Özellikle de Mokka modeli ile, B-SUV iddiasını büyük ölçüde arttırmayı başardı. Son 10 yıla baktığımız zamanlarda ise büyük bir ilerleme kaydetti. 2022 senesinde ilk satışlarına başlayacak olan Opel, bu aşamada Türkiye ile de anlaşma imzaladı. Dolayısıyla Türkiye’yi, Avrupa içerisindeki en büyük pazarı yapmayı amaçlamaktadır.

Türkiye Opel Markasının İlk 5 Listesinde

Bilindiği üzere Alman markası olan Opel, Stellantis bünyesinde bulunan tek firmadır. Opel markasının artık amacı ise, Türkiye pazarında büyüme göstermektir. Bunun için hem sağlam adımlar atmakta hem de bu süreci hızlandırmaktır. B-SUV modeline oluşan talebin artması sayesinde de, bu amacına oldukça hızlı adımlarla ulaşmaktadır. Opel’in Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin ise; bu konu ile alakalı açıklamaları aktardı. Opel markasının; hem Crossland hem de Corsa modelinden sonra ise; Mokka modeli, çok talep gördü. Bu aşamadan sonra ise, yeni Astra modeli de yolda.

opel-mokka-ultimate
opel mokka ultimate

Opel’in lansmanında konuşan Girgin, daha başka detaylardan da söz etti. Girgin, B-SUV’u iki farklı model ve iki kuvvetle piyasaya sürüldüğünü belirtti. Hem Mokka hem de Crossland modelinin ardından, artık B-SUV modelinde de lider olması söz konusu. Bu segmentin sayesinde alanlarında en iyisi olacaklarını ifade ettiler. Dolayısıyla bu durum için ise yeterli alanları bile bulunmaktadır.

Türkiye En Büyük Pazarda 4. Sırada Olabilir

Haber detaylarına baktığımız zaman, Türkiye’nin 5. sırada değil, bir üst kademede bile olabileceği söz konusudur. Opel markası için Türkiye, neredeyse en önemli pazarlardan birisi haline gelmiştir. Oranlara bakıldığı zamanda ise; bu zamana kadar Opel markasının, Türkiye içerisinde 1 milyondan fazla satışı oldu. Gerek Corsa gerek ise de diğer modelleri, fazlasıyla rağbet gördü. 2022 senesi içerisinde ise, nerdeyse 60 bin satış hedefleri olduğu açıklandı. Girgin bu konuda ise kendilerinden emin olduklarını belirtti.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap