Xiaomi Türkiye Fabrikası 30 Milyon Dolarlık Yatırımla Açılıyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Xiaomi Türkiye Fabrikası 30 Milyon Dolarlık Yatırımla Açılıyor!

Xiaomi Türkiye'de 30 milyon dolarlık yatırım ile fabrika açıyor. Tam 2.000 kişiye istihdam sağlanacak fabrika hakkındaki detaylar haberde.

5/5 - (1 Oy)

Xiaomi Türkiye fabrikası 30 milyon dolarlık yatırım ile 2021 yılınında ilk çeyreğinde akıllı telefon üretimine başlıyor. Xiaomi Türkiye fabrikası, Dünya’da üretime geçen dördüncü ülke olarak faaliyete başlayacak. Mavi ve beyaz yaka olmak üzere toplamda 2 bin kişiye istihdam imkanı yaratılacak.

Dünya’nın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi’nin yaptığı açıklamaya göre fabrika İstanbul ilinin Avcılar ilçesince açılacak. Türkiye’de açılan Xiaomi fabrikası Dünya’da üretime geçen dördüncü ülke olma başarısını sağlayacak. Firmanın yıllık telefon üretim kapasitesi tam tamına 5 milyon adet olacak ve 14.000 metrekare arazinin üzerine kuralacak.

Xiaomi Türkiye firması 2021 yılının ilk çeyreğinde telefon üretimine başlayacak.

"<yoastmark

Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu Bizi ilk günden bu yana kucaklayarak Türkiye’nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkür ederiz.” açıklamasını basınla paylaştı. Dünya’nın en iyi akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi Ülke Müdürü Liu her bölgede katma değer yaratarak, yerel bir  parça haline gelmek istediğini belirterek şu detaylara da yer verdi:

“Bu sebeple Türkiye’nin üretim yapacağımız dördüncü ülke olmasından dolayı çok mutluyuz. Bizim için en değerli pazarlardan biri olan Türkiye’de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek çalışmalarımızı her zaman bir adım öteye taşımayı arzu ediyoruz. Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu fabrikamızla Türkiye’de üretime başlayacak olmaktan duyduğumuz heyecanı paylaşmak isterim.”

Xiaomi Türkiye firması ile işbirliği içerisinde olacak Salcomp firmasının Avrupa Direktörü David Chang ise, Türkiye’ye yeni teknolojilerin kazandırılmasıyla birlikte Türk üreticilerinin global pazarda daha ileriye gitmelerini en içten dilekleriyle istediğini ve üzerine yapılan çalışmaların devam ettiğini belirtti. Xiaomi fabrikası açılışı haberinin ardında Dünya’nın önde gelen diğer akıllı telefon üreticilerinden Oppo ve Tecno markaları da 2021 yılı içerisinde Türkiye’de üretime başlayacaklarını belirtti.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 1
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap