Yılın Şehir Otomobili Honda E Seçildi
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Yılın Şehir Otomobili Honda E Seçildi

Bugün, yılın şehir otomobili Honda E seçildi, konusuna değineceğiz. Dünyada, yılın otomobili ödülleri düzenlenmektedir. World Car of the Year 2021 seçimlerinde, yılın otomobili olarak oldukça güzel bir seri seçilmiştir. Honda E serisi, bunun haricinde, aynı zamanda farklı 3 kategoride de yılın otomobili seçilmiştir. 2021’de, yılın otomobili seçilmesinin en büyük nedenlerinden birisi ise; kompakt tasarımı olmasıdır. Bu araç neden bu kadar rağbet gördü ve kimler tarafından seçildi, bunları inceleyeceğiz.

Yılın Otomobili Elektrikli Honda E

Otomotiv konusunda yılın en prestijli ödüllerinin verildiği bu programda, Honda markasının E serisi seçilmiştir. Bu konuda seçimi yapanlar ise; 28 ülkeden, 93 gazetecinin oylarıydı. 17.’si yapılan bu programda, Honda’nın ilk elektrikli serisi, yılın otomobili haline gelmiştir. Bu programda, 5 farklı kategori bulunmaktadır. Bunlar; şehir otomobili, performans otomobili, lüks otomobil, yılın otomobili ve tasarım otomobili olarak karşımıza çıkmaktadır.

Honda Serisinin Tasarımı Göz Dolduruyor

Hem eğlenceli hem de kompakt bir tasarım arıyorsanız, Honda E serisi bunu karşılayacaktır. Kaldı ki yılın otomobili seçilmesi konusundaki en büyük etkende bu olmuştur. Honda, 2022 senesinde tüm araçlarını hibrit ve elektrikli araçlara çevireceğini bildirmiştir. Kaldı ki bunun nedeni; Elektrikli Vizyon Stratejisi konusuna dayanmaktadır. Honda; mobilite çözümler, üstün araç teknolojisi ve eğlenceli sürüş deneyimini müşterilerine sunmayı hedeflemektedir. Dolayısıyla buna bağlı olarak, yılın otomobili seçilmiştir.

honda-e
honda e

Sadece dış dizaynı ile de değil; aynı zamanda iç tasarımı ile de dikkatlerini üstüne çekmektedir. Bu doğrultuda 3 farklı kategoride ödüle layık görülmüştür. Yılın şehir otomobili Honda E seçildi, konusunda herkes neden olduğunu merak eder hale gelmiştir. Modern tasarımı ve aynı zamanda iç tasarımının ferah olması, büyük avantaj sağlamıştır. Hem fonksiyonel olması hem de tasarımının göz dolduruyor olması, bundan sonraki aşamada da ideal otomobil olacağını göstermektedir.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap