Zorlu Center İçin Yenilebilir Enerji Sertifikası
 1. Anasayfa
 2. Haber

Zorlu Center İçin Yenilebilir Enerji Sertifikası

Zorlu Center İçin Yenilebilir Enerji Sertifikası söz konusu oldu. Zorlu, İstanbul içerisinde önemli alış-veriş merkezlerinden birisidir. Gerek içerisinde bulunan markaların gereği gerek ise de tüm mağazaların bir arada olması, bu anlamda tercih sebebi olacaktır. Dolayısıyla bu AVM için bazı adımlar oldu. Bu durumlardan birisi ise enerji konusu olacaktır. Zorlu Center, bu aşamada Zorlu Enerji ile iş birliği yaptı. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) AVM için geçerli oldu. Bu durumda AVM için büyük bir avantaj haline geldi.

Zorlu Center İçin Yenilebilir Enerji Sertifikası

Enerjinin sürekli bir biçimde devam ediyor olması önemli olacaktır. Gerek AVM’ler için gerek hastaneler için gerek ise de büyük mekanlar için önemli olacaktır. Zorlu Center, tam da bu aşamada kendi hedeflerini ortaya çıkartmak istemektedir. Bunun için 2030 senesine kadar bir proje dahi geliştirmiştir. Akıllı Hayat 2030 adı altında, hayatın daha kullanışlı olması bu durumda amaç haline geldi. Elbette bu durum içinde en iyi projelerinden birisi olan Zorlu Center’ı kullanmak istedi. Bu durumda hem sosyal hem çevresel hem de yönetimsel bakımdan geliştirmeye devam etti.

yenilenebilir-enerji
yenilenebilir enerji

Zorlu Center, birçok uygulaması sayesinde, çevresel etkiyi azaltmak istedi. Bununla birliktede hayatı kolaylaştırmak istedi. Bu durum hem akıllı taksi hem de akıllı otomobiller için elektrikli şarj ünitesini sistemine kattı. Haber detaylarında, bu durumda, Uluslararası  Yenilenebilir Enerji konusunu ele almış oldu.  Bu belgeyi bünyesine kattı ve elektrikli otomobiller için şarj ünitesinin enerjisini, bu şekilde de entegre etmiş oldu.

%100 Temiz Bir Enerji Sağladı

Zorlu Center, aynı zamanda ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’de bünyesindedir. Özellikle de enerji konusunda tamamen gönüllülük esasına dayalı bir şekilde I-REC belgesini temin etti. Bu sayede tamamen temiz bir havayı da hedef aldığını belirtmiş oldu. Karşımıza çıkan bu sertifikanın ise önemli bir detayı göze çarptı. Elektrik kaynağından başlayarak, tüketicilere enerjinin iletilmesine kadar olan süreçte en güvenli ortam oluşturulması hedef oldu. 2030 senesine kadar ise hem AVM’lerde hem hastaneler hem de büyük yapılarda bu sistemin sağlanması çevreye büyük katkı sağlayacaktır.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap