Katlanabilen ve genişleyen cep telefonu tanıtıldı
 1. Anasayfa
 2. Haber

Katlanabilen ve genişleyen cep telefonu tanıtıldı

Katlanabilen ve genişleyen cep telefonu piyasasının ilk telefonu Çin’de tanıtıldı. TCL şirketinin Fold’n Roll ismini verdiği telefon fuarda ilgi odağı oldu. Yana doğru genişleyen ve ikiye katlanan telefon teknoloji meraklılarını oldukça heyecanlandırdı.

2021 yılında katlanan veya genişleyen telefon modelleri piyasaya sürülmüş ve oldukça fazla ilgi çekmişti. Yavaş yavaş büyüyen piyasaya şimdi de katlanabilen ve genişleyen cep telefonu katıldı.

katlanabilen-ve-genisleyen-cep-telefonu-tanitildi222
katlanabilen ve genişleyen cep telefonu

Fold’n Roll Dikkatleri Üzerine topladı

Çin’de düzenlenen bir teklonoji fuarında tanıtılan cep telefonunun markası TCL. Şirketin Fold’n Roll adını verdiği telefon özellik bakımından ileri derecede olup isteğe göre katlanıp- genişliyor.

Her 10 yılda cep telefonu pazarı neredeyse baştan dizayn ediliyor. 2021 yılında piyasaya çıkan katlanabilir veya genişleyen telefonlar oldukça dikkat çekti. Günden güne büyüyen bu sektör şu anlık sağlam adımlarla ilerliyor.

Katlanabilir ve Genişleyebilir Telefonlar Artıyor

Birçok telefon firması katlanabilir veya genişleyebilir telefonlara bir örnek çıkartıyor. Ayrı bir segment olan bu telefonlar satışlarda da olumlu dönüşler alıyor. Bu satışlardan olumlu dönüş alan firmaların başında Samsung geliyor. Bu sene iki modelini piyasaya süren şirket oldukça iyi dönüşler aldı.

Öte yandan bu teknolojinin yeni haberi Çin’den geldi.

Çinli teknoloji şirketi TCL yeni konseote uygun olan cep telegonunu DTC 2021 fuarında tanıttı. Fold’n Roll ismi verilen cep telefonu hem genişliyor hem de katlanabiliyor.

Sosyal medyada yayınlanan telefonun görsellerine bakıldığında cep telefonu bir taplet kadar büyüyebiliyor. Telefon daha sonra katlanarak cebe sığabilecek seviyeye geliyor. TCL mühendisleri yaklaşık altı ay önce telefonun fikrini paylaşmıştı.

Şirket telefon modelinin iş hayatına uygun olduğunu belirtiyor. Hem tablet hem de telefon fikrinden ortaya çıkan telefonun seri üretime geçirilip geçirilmeyeceği ise tam belli değil.

Araştırma şirketi Counterpoint Research’a göre katlanabilir akıllı telefon piyasası büyümeye çok açık. Satış rakamlarına bakıldığında 2021 yılında 9 milyon kişi katlanabilir akıllı telefon satın aldı.

Gelecek sene bu sayının 3 katına çıkması bekleniyor. 2023 yılına gelindiğinde ise dünya genelinde yaklaşık 90 milyon katlanabilir telefonun satılacağı tahmin ediliyor.

 

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap