Mühendis yanlışlıkla nasıl NASA’da işe girdiğini anlattı!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Mühendis yanlışlıkla nasıl NASA’da işe girdiğini anlattı!

Mühendis olan David Miller, uçak şirketi Boeing için iş başvurusu yaptığını ancak kendisini NASA’da çalışırken bulduğunu söyledi. Miller yaşadığı süreci TikTok’a koyduğu video ile tüm dünyaya anlattı.

ABD’li makine mühendisi David Miller, TikTok’a koyduğu video ile kısa sürede dünyanın ilgisini çekmeyi başardı. Miller videoda Boeing için iş başvurusu yaptığını ancak kendisini NASA’da çalışırken bulduğunu söyledi. Miller, NASA’ya iş başvurusu bile yapmadığını kendisinin yanlışlıkla işe alındığını belirtti.

david miller nasa
david miller nasa

Boeing’e Başvurdu NASA’da Çalışmaya Başladı

Dünyanın işe girmesi en zor kurumlarından biri olan NASA’ya iş başvurusu dahi yapmadan giren David Miller, yayınladığı video sayesinde TikTok’ta binlerce takipçiye ulaştı.

Videoda Miller şu ifadeleri kullandı, “Uçaklarda çalışmak için bir iş görüşmesi yaptım ve ardından ‘Hey, hoşunuza gidebileceğini düşündüğümüz farklı bir iş var ve bu Manipülatör, Analiz Grafikleri ve Etkileşimli Kinematik (MAGIK) ekibi için diyerek geri arandım.”

Miller’dan Tüm Mühendislere Çağrı

Videoda mühendislere seslenen David Miller, hayatlarının bir anda değişebileceğini ve bir gün uçaklarla uğrşırken diğer gün astronot donanımları tasarlayabileceklerini belirtti. Başına bu tarz eğlenceli bir hikayenin geldiğini belirten Miller, tüm mühendislere önlerindeki fırsatları iyi değerlendirmelerini söyledi.

“Bunun Ne Olduğunu Bilmiyorum, Ama Kulağa İlginç Geliyor”

David Miller’ın NASA’daki ekibi olan “MAGIK” uzay istasyonlarında gerçekleştirilen robotik operasyonların çalışmasını hazırlamaktan ve fizibilitesini araştırmaktan sorumlu. Miller ise çalışmanın Uluslararası Uzay İstasyonu kanadıyla ilgili. Çalıştığı alanla ilgili, “Bunun ne olduğunu bilmiyorum, ama kulağa ilginç geliyor” ifadelerini kullanan Miller, heyecanlı olduğunu belirtiyor.

David Miller’ın Boeing Başvurusu Reddedildi

Makine Mühendisi David Miller’ın Boeing’e yaptığı başvuru ise reddedildi. Ancak NASA’nın teklifini kabul eden Miller Teksas’a taşındı ve NASA’da çalışmaya başladı. Zamanla bakış açısı değişen Miller son olarak şu ifadeleri kullandı, “Uzaya giden ve onlara fiziksel olarak dokunan ve bir fark yaratan şeyler üzerinde çalışmalıyım.”

David Miller’ın hikayesi birçok mühendis için ilhan verici bir video olarak başlıklandırılıyor ve sosyal medya sitelerinde dolaşıyor. Miller gibi kişilerin yayınladığı videolar mühendislerin kendine daha çok güvenmesini sağlıyor.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap