TOGG Canlı Yayın Gemlik Fabrika Görüntülerini 7/24 Paylaşacak!
 1. Anasayfa
 2. Haber

TOGG Canlı Yayın Gemlik Fabrika Görüntülerini 7/24 Paylaşacak!

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu TOGG Canlı Yayın fabrika görüntülerinin 7/24 paylaşılacağı bir canlı yayın başlattı.  Böylece, “Yeniliğe Yolculuk” hedefinin gerçekleşeceği Gemlik Tesisindeki çalışmaları canlı bir şekilde izleyebileceğiz.

TOGG Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

TOGG’dan yapılan açıklamaya göre Gemlik Tesisinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Aynı açıklamada tüm bu inşaat çalışmalarını tüm dünyayla paylaşacakları bir canlı yayının açıldığının müjdesi de verildi.

TOGG Canlı Yayın, TOGG’un sitesindeki “TOGG TV” adresinden izlenebilir. İnternet sayfasının yanı sıra Youtube kanalından da TOGG canlı yayınını kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz. İlk yerli otomobilin üretileceği Gemlik Tesisindeki çalışmaları izlemek isteyenler bu iki adresten birine giderek TOGG canlı yayınını izleyebilir.

Tamamen akıllı ve çevreci özelliklere sahip olan Gemlik Tesisi, TOGG tarafından “bir fabrikadan daha fazlası” olarak tanımlanıyor. Yenilikçi anlayışla inşa edilen tesisin arıtma, montaj, boya, gövde, giriş ve batarya birimlerinin temel güçlendirme çalışmalarının sonuna gelindiği açıklandı. Şu anda 900 kişilik bir ekibin çalıştığı şantiyedeki çalışan sayısının ilerleyen dönemlerde 1.500’e kadar çıkması planlanıyor.

togg-gemlik-tesisi
togg gemlik tesisi

Gemlik tesisindeki üretim ve montaj hatlarının kurulması çalışmaları devam ediyor. TOGG canlı yayınından izleyebileceğiniz tüm bu süreç tamamlandığında ise ilk yerli otomobilin banttan indirilmesi bekleniyor. İlk arabaların 2022 yılında üretileceği tesiste üretim kapasitesi yıllık olarak 175 bin adedi geçtiğinde toplamda 4.300 kişilik bir ekibe istihdam sağlayacağı tahmin ediliyor.

Çalışmaları devam eden TOGG Gemlik Tesisi toplamda 1.2 milyon metrekarelik bir arazi üzerine inşa edilecek ve tüm inşaat çalışmaları sona erdiğinde 230 bin metrekarelik bir kapalı alan olacak. İlk üretimin yapılacağı 2022 tarihinde arabaların yerlilik oranı yüzde 51 olacak. TOGG tarafından yapılan açıklama göre bu oran 2025 yılında yüzde 68 civarına ulaşacak. 2030 yılına kadar ise toplamda 5 farklı modelde araç üretimi yapılacak.

9 Nisan 2021 tarihinde yapılan açıklama göre Gemlik Tesisinin durumu şu şekilde: “Boya binasının temel demir imalatları ve temel beton işleri yüzde 100 tamamlandı. Kolon imalatları başladı. Gövde üretim binasının temel altı su yalıtım işlerinin yüzde 85’i tamamlandı. Temel demir imalatlarının yüzde 50’si ve temel beton işlerinin ise yüzde 30’u tamamlandı. Soket imalatları başladı. Montaj binasının temel altı su yalıtım işlerinin yüzde 70’i tamamlandı. Temel demir imalatının yüzde 35’i tamamlandı ve temel beton işlerinin ise yüzde 16’sı tamamlandı. Enerji binası yüzde 100 tamamlandı. Kolon imalatları başladı.”

 

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap