Yeni Alfa Romeo Giulia GTA
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Yeni Alfa Romeo Giulia GTA

Herkesin beklediği yeni Alfa Romeo Giulia GTA gündemde. 111 yıllık tarihinde, neredeyse en başarılı olan modellerinden tasarlanan araç, tanıtıldı. Gerek mekanik tasarımı gerek donanımı gerek ise de sürüş keyfi, en iyi şekilde ortada. Şirket üzerinden bazı açıklamalar gündeme geldi. GTA’m marka tarihinde olan en başarılı modellerinden birisidir. 1960’lar senelerinde, Giulia Sprint GTA’nın, Autodelta Atölyesi’nde tanıtım oldu. Tabi ki bu Alfa Romeo araç, 111 sene öncesinin izlerini yansıtmakta. Buna bağlı olarak sınırlı sayıda üretilen araç için ise siparişler gündemde.

Yeni Alfa Romeo Giulia GTA

Giulia GTA, için ağırlık konusunda bazı adımlar başladı. Kompozit bileşenler ve karbon fiber eklenmesi sayesinde bu adım gerçekleşti. Diğer modellerine göre, neredeyse 100 kilogram daha hafif olması amaç haline geldi. Guilia GTA, gerek pistteki tur zamanı gerek ise de hız açısından Launch mode sistemi sayesinde, 3,6 saniye de 10 km/s’ye ulaşmakta. Alfa Romeo mühendisleri, bu otomobil üzerinden oldukça fazla yoğunlaştı ve çalıştı. Hem yol tutuşu hem de aerodinamiği için çok daha fazla detay göze çarptı.

alfa-romeo-giulia-gta
alfa romeo giulia gta

Sadece mühendisler değil, aynı zamanda birçok farklı ekipte bu çalışmada yoğun tempo gösterdi. Özellikle de tasarımcılar, aracın tasarımı için her döneme uyan bir model tasarıma imza attı. Kalite algısı sayesinde, en üst düzeyi hedefleyen Alfa Romeo, aynı zamanda ultra lüks bir yapısı sağlamakta. Arka koltuk tamamen iptal edildi ve sonucunda da güzel sonuçlar ortada. Arkadaki koltukların yerine; yangın söndürücü ve kask sistemi yerleştirildi.

Otomobil İçin Hafif Malzemeler Kullanıldı

Otomobil içerisinde bulunan malzemeler sayesinde, bu araç ağırlığı 100 kilograma kadar azaldı. İçerisinde bulunan; hafif alaşım tavan, arka tavan ve motor haricinde, ön tamponlarda da karbon fiber yer aldı. Ağırlığı azaltmak adına, sadece bu eklemeler yapılmadı. Hem süspansiyon hem motor hem de kapı yapısında, hafif alaşım ve alüminyum yer aldı. Arka ve yan cam çerçevelerde ise polikarbonat var. Tabi bunlara bağlı olarak ağırlık azaldığı zaman, farklı sonuçlarda göze çarptı. 540 HP güç, çok daha etkileyici bir biçimde sürücülerinin karşısında yer alacak.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap