Yeni Toyota Proace City Artık Elektrikli
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Yeni Toyota Proace City Artık Elektrikli

Bugün, yeni Toyota Proace City artık elektrikli oldu konusundan söz edeceğiz. Toyota markası artık; gerek hibrit gerek çevreci gerek ise de alternatif olan yakıt enerji kaynaklarını, otomobillerine entegre etmiştir. Dolayısıyla Proace City artık elektrikli olarak karşımıza çıkmaktadır. Proace City, Avrupa’da, özellikle de kompakt van segmentinde, satış rekorları kıracak gibi duruyor. 2021’nin son aylarında Avrupa’da satışa sunulacaktır. Dolayısıyla şu andan itibaren, herkesin merakla beklediği araçlar arasına girmektedir.

Yeni Toyota Proace City Artık Elektrikli

Elektrikli Proace City, 2021’in son çeyreğinde satışta. İlk olarak Avrupa’da, dolayısıyla; Norveç, Fransa, İsviçre, Hollanda ve İngiltere’de satışa sunulacaktır. Bu aşamadan sonra ise, kademeli bir şekilde ilerleyerek diğer pazarlarda yerini alacaktır. Otomobil, birkaç versiyonu ile birlikte sunulacaktır. Hafif ticari olan bu araç; hem 5 veya 7 kişilik Proace city hem de panel van versiyonları ile sunulacaktır. İsteğe göre; 4.4 metre olan standart ve 4.75 metre olan uzun dingil versiyonu ile sunulabilir.

toyota-proace-city
toyota proace city

Elektrikli otomobil pratiklik konusundan oldukça avantajlıdır. Dolayısıyla bu seçeneği ile de gönüllerde yer edecek. Konvansiyonel Proace CITY konusunda da yüksek kapasitelere ulaşacaktır. Araç için 800 gram yükleme ve aynı zamanda 750 gram çekme kapasite sayesinde, müşterilerine sunulacaktır.

Toyota Elektrikli Otomobil Özellikleri

Karşılaşılan tüm Proace Cit modelleri önden çekişli şekilde sunulacaktır. 136 HP gün (100 kW) üreten elektrikli bir motora da sahiptir. Yaklaşık olarak 50 kWh kapasiteye sahip batarya ile birlikte sunulacaktır. Proac City tek şarjla, 280 km menzile ulaşabilir durumdadır. Maksimum kapasite konusunda ise; 135 km/s olduğu bilinmektedir. Hem filo için hem de küçük işletmeler için idealdir. Kaldı ki sıfır emisyonu bulunan bölgelerde de ideal kullanım sağlayacaktır. Toyota Proace City 2025 senesinde büyük bir amacı hedefliyor. Avrupa içerisinde sınıf emisyonu bulunan araç satış oranına bakıldığı zaman, %10’dan fazla bir orana sahip olmak istiyor.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap