Sayılı Kişide Olacak Otomobil
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Sayılı Kişide Olacak Otomobil

Bugün, sayılı kişide olacak otomobil markasından söz edeceğiz. Otomobil koleksiyonerleri, Aston Martin’in bu otomobiline bayılacaklar. Aston Martin, V12 Speedster modeli adı altında oluşturduğu otomobili tanıtmıştır. Tabi ki bu konuda diğer bir detay, bu araçtan sadece 88 adet üretime sunulmuştur. Neredeyse 100 yılı aşkın bir süredir piyasada bulunan bu marka, farklı bir şeyi denemiştir. Bu zamana kadar olan araçlarından bir şeyler almıştır ve o sportif görüntüsünü en güzel şekilde yansıtmıştır.

Aston Martin Başarılı Bir Geçmişe Sahip

Markanın sadece tanıtılan bu modeli ile değil; geçmişinde de büyük başarılar bulunmaktadır. Sadece DBR1 ile değil, aynı zamanda 2013 model CC100i2’ü de içeren bir yapıya sahiptir. Bu da, önceki dönemlerde oluşan başarısını günümüze aktardığının en büyük göstergesi olmuştur. DBR1, 1959 senesine bakıldığı zaman, zafer kazanan bir makine olmuştur. Sonrasında markanın, birçok farklı modeli de oldukça gelişmiş modelleri sunmuştur. Dolayısıyla yeni modelde de bu ayrıntılar göz önüne alınarak üretilmiştir. Bu yüzden bu otomobil sadece belirli sayıda üretilmiştir.

aston-martin-v12-speedster
aston martin v12 speedster

88 Kişide Olacak Otomobil Sadece 800 KG

DBR1, diğer üretilecek olan markanın modellerine de ilham olacaktır. Fran Feeley, oldukça ünlü ve yetenekli bir tasarımcıdır. Bu aracı şirket içerisinde anında tasarlamıştır. Diğer bir yandan yarış baş tasarımcısı olan; Ted Cutting ile birlikte çalışmıştır. Bu da tasarımında büyük ses getirmesine neden olmuştur. Neredeyse 800 kg olan bu araç, aynı zamanda en büyük hızı ise; 150 mil/ saat civarından fazla olacaktır.

Aston Martin Baş Kreatif Sorumlusu Marek Reichman, otomobil ile alakalı oldukça güzel detaylardan da söz etmiştir. Sayılı kişide olacak otomobil, büyük bir zarafet ve şıklık örneği olacaktır. Gerek tasarımı gerek iç dizaynı gerek ise de özellikleri sayesinde, Reichman’dan tam not almıştır. Bu otomobili yollarda görmekten de büyük keyif alacağını belirtiyor.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap