Sınıfının En Hızlısı Hyundai Kona N
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Sınıfının En Hızlısı Hyundai Kona N

Bugün, sınıfının en hızlısı Hyundai Kona N, başlığından söz edeceğiz. Hyundai Motor Company, daha öncesinde N markası sayesinde, oldukça güçlü ve hızlı modelini piyasaya sürmüştü. Fakat artık Kona N serisi sayesinde, bu dengelerin tamamen değiştiğini göreceksiniz. Karşımıza çıkan bir diğer konu ise; 2022’nin sonuna kadar bu araçtan sadece 18 adet üretilmesi beklenmektedir. Bu serilerden birisi N serisi olurken diğeri is N Line serisi olacaktır. Bu seri hakkında her detayı paylaşıyor olacağız.

Hyundai Kona N Serisi

Hyundai, N modeli ile Avrupa’da büyük ses getirmiştir. Bunun sonrasında ise Kona N modeli ile; en hızlı B-SUV serisi konusunda dikkatleri kendine çekmiştir. Bu model karşımıza çıktığı zaman, “Asla Sadece Sürme” sloganı ile  çıkmıştır. Bu otomobil sadece şu an için değil, aynı zamanda ilerleyen senelerde elektrikli yarış otomobillerine de ilham olacak gibi duruyor. Kaldı ki bu Kona N, sadece yüksek performanslı değil aynı zamanda SUV gövde tipine sahip Hyundai’nin de ilk otomobilidir.

kona-n
kona n

Bu otomobilin en gözde özelliklerinden birisi de, sürüş modlarının olmasıdır. Bu sayede kendinizi otomobil kullanırken rahatsız hissetmeyecek, aksine kolay bir eylemi gerçekleştiriyor gibi hissedeceksiniz. Kona markasında; değişken egzoz sistemi, kalkış kontrolü ve en dikkat çekeni, N Grin Kontrol Sistemi olacaktır. Bu aracı kullanırken, yolların ne kadar kötü olduğu pek de önemli olmayacaktır. Sürüş modları sayesinde her yolda aynı sürüş deneyimini yaşayacaksınız.

Yüksek Performanslı Kona Serisi

Sınıfının en hızlısı Hyundai Kona N, bu yüksek performansını birçok özelliğine borçludur. Motor oldukça yüksek performanslı olacaktır. Dolayısıyla maksimum tork seviyesi, 392 Nm olacaktır. N Grin Shift modunda olduğunuz zamanda,  performansınız en üst düzeye çıkacaktır. Gerek motor gerek yarış gerek ise de yolda kullanırken, farklı gaz tepkisini ve sürüş stilini destekleyen bir sistem bulunmaktadır. Tekerleklerinde eşit tork sistemi kullanılmasının da, pistlerde ya da virajlarda, sürüş açısından faydası olmaktadır.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap