Türkiye İçin Yeni Otomobil CUPRA
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Türkiye İçin Yeni Otomobil CUPRA

Yeni bir soluk katacak olan, Türkiye İçin Yeni Otomobil CUPRA  hakkında bilgilere yer vereceğiz. Bildiğinizi üzere Cupra, SEAT markasının yeni bir modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem sportif özellikleri ile olsun hem de yeni performans özellikleri ile olsun, göz dolduracak bir araç olacaktır.

Bu aracın satışı yurt dışında yapılmaktadır. Gelen yeni haberle ise Türkiye’de de satışa sunulduğu belirtilmiştir. Yeni otomobil Cupra konusunda daha detaylı bilgiler vererek, araç hakkında daha iyi fikriniz olmasını sağlayacağız. Bu ana kadar araç ile ilgili birkaç satış yapılmıştır. Satış yapılan model hakkında da bilgiler veriyor olacağız.

SEAT CUPRA Modeli

Türkiye’de Cupra’nın ilk olarak Formentor modeli satılmıştır. Bu modeli gördüğünüz zaman, aslında sadece Cupra’ya özel bir üretim olduğuna şahit olabileceksiniz. Adını ise İspanya’da Mayorka adasındaki kayalıklardan almıştır. Özel üretim olması ise buradan geliyor. Türkiye için yeni otomobil CUPRA, görüntü açısından da; gerek güçlü gerek keskin gerek ise de bakır renkli amblem ve detaylardan oluşmaktadır.

Cupra’nın Türkiye’de ilk satılan Formentor modeli dışında, hem Cupra Leon hem de Cupra Ateca araçlarının da Türkiye’de satışa sunulması beklenmektedir. Bu araçlarda yine şarj edilebilir araçlar olacaktır. Yine haricinde elektrikli olarak sunulan bir model Cupra Born modelinin de Türkiye’de satışa sunulması beklenmektedir.

cupra-ateca
cupra ateca

SEAT CUPRA İç Mekan Tasarımı Büyülüyor

Araç içini gördüğünüz zaman, aracın sizleri büyülediğini de göreceksiniz. 10,25″ olan dijital gösterge paneli ve 12″ multimedya ekranı göz kamaştırıyor. Araç içerisinde Full Link teknolojisi de göze çarpacaktır. Bu da günümüz dijital dünyasında, sizlerin araç içinde bu dünyadan kopmamasını sağlayacaktır.

Bunun yanında eğer ses sistemi konusunda iyi bir araç arıyorsanız, işte tam olarak aradığınız araç olacaktır. Bunun nedeni; gerek BeatsAudio ses sistemi, gerek 10 hoparlör, gerek ise de  bagaj içinde bulunan subwooferdan ve 350W amfi olacaktır. Ön bölgesinde bulunuyor olan; 7 hava yastığı, acil durum çağrı sistemi ve ön bölge asistanı da bulunmaktadır.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 1
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap