Türkiye-Libya Düzenli Ro-Ro Seferi
 1. Anasayfa
 2. Haber

Türkiye-Libya Düzenli Ro-Ro Seferi

Sağlıklı ilişkiler sonra artık, Türkiye-Libya düzenli Ro-Ro seferi kalıcı bir şekilde başladı. Türkiye ve Libya ilişkileri zaman zaman farklı ilerledi. Dolayısıyla da daha öncesinde, ara ara seferler yapılmaktaydı. Fakat son zamanlarda olan iyi ilişkiler sonucunda, artık Türkiye ve Libya arasında kalıcı seferler başladı. İyi anlaşmalar tam olarak meyvesini verdi ve bu sayede de seferler, belirli aralıklarla kalıcı olarak gerçekleşti. Bunun için Karanfil Group bu seferi gerçekleştirmişi. KRN Lines, daha öncesinde ara ara sefer yapıyordu, artık kalıcı hale geldi.

Türkiye-Libya Düzenli Ro-Ro Seferi

Ticaret hacimleri ikili olarak artış gösterdi. Dolayısıyla bunun devamında gelen kalıcı seferler ortaya çıktı. Türkiye-Libya, kalıcı olarak yapılan Ro-Ro seferi, aslında ticaret hacmini de büyük oranda arttırdı. KRN Lines, hem Türkiye hem de Libya arasında deniz taşımacılığı yapan ve aynı zamanda anahtar teslim çözümler sunan bir firmadır. Bu firma ilk düzenli seferini gerçekleştirdi. Bunun için öncelikli olarak İstanbul Ambarlı Limanı’ndan gerçekleşti. Sonrasında ise Akçansa Limanı’na ve son durak olarak Misurata’ya devam etti.

ambarli-limani
ambarlı limanı

KRN Lines, bu aşamada direkt olarak seferler gerçekleştirecektir. Bunun için Ro-Ro ve konteyner servisi yapabilmektedir. Bu firma temmuz ayı içerisinde yeni konteyner gemilerini kendine katacak. Bu sayede de seferlerin tamamen düzenli olması sağlanacaktır. Kocaeli, İstanbul, İzmir, Samsun, İskenderun ve Mersin’den konteyner seferleri düzenli olarak Libya’ya ulaşacak.

Sadece 4 Günde Libya’da Olunacak

İki ülke arasındaki mesafeler sadece 4 güne indi ve bu sayede de konteyner seferleri başladı. Bu aşamada Karanfil Group CEO’su olan Fatih Sarı, bazı konulardan da söz ediyor. Ro-Ro seferi konusunda, daha önce denemelerin olduğunu ifade etti. Fakat bu konuda herhangi bir devamlılık ortaya konamadı. Sarı, hem kargo hem de Ro-Ro seferlerini, ilk kez kendilerinin gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bu sayede yapılan çalışmalar sonucunda, sadece 4 günde Libya’da olunacağı haber detaylarında yer aldı.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap