Yeni Skoda Fabia Tanıtıldı
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Yeni Skoda Fabia Tanıtıldı

Sizlere bugün, yeni Skoda Fabia tanıtıldı, başlıklı konudan söz ediyor olacağız. Otomobiller konusunda her gün bir başka yeniliğe gözerimizi açıyoruz. Bildiğiniz üzere Skoda, son birkaç haftadır yeni aracından detaylar paylaşmaktaydı. Bu durum ise otomobil konusunda meraklısını heyecanlandırıyordu. Sonunda o gün geldi çattı, artık araç tanıtıldı ve tüm detaylar göz önüne serildi. Gerçekten de heyecan uyandıracak kadar yenilikler sunmaktaydı. Bu aşamada, Skoda Fabia modelinin her detayını sizlerle paylaşacağız.

Sonunda Skoda Fabia Tanıtıldı!

Bir süreye kadar sürekli olarak araç ile alakalı detaylar paylaşılmaktaydı. Elbette bu hem Türkiye’de hem de yurtdışında merak edilen bir konu oldu. Araca baktığımız zaman, gerçekten de neden merak edildiğini anlayabiliyoruz. Hem iç dizaynı hem de dış dizaynı, tamamen yenilikçi olduğunu gösteriyor. Sizler de eğer sıfır ve yenilikçi bir araç arıyorsanız, doğru bir araca denk geldiğinizi söyleyebiliriz.

skoda-fabia
skoda fabia

Otomobil tam da bugün, yani 5 mayıs tarihinde gösterime sunuldu. Tahmini satışın ise, 2021 senesinin ortasında, Avrupa’da yapılacağı açıklanmıştır. Araç ile alakalı merak edilen detaylar, gün geçtikçe artıyordu. Özellikle de yayımlanan bazı görüntülerden sonra, araç konusunda hangi yeniliklerin yapıldığı merak edilmekteydi. Tamamen tanıtım gerçekleştikten sonra ise, aracın beğenildiği öngörülmüştür.

Skoda Fabia İç ve Dış Tasarımı

Dördüncü nesil olarak bilinen Skoda Fabia, artık eskisine nazaran çok daha büyük bir ölçüde tasarlanmıştır. MQB-A0 platformu üzerine bir inşa gerçekleştirilmiştir. Fabia’nın ölçüleri ise şu şekildedir; aks mesafesi 2564 mm, uzunluğu 4107 mm, genişliği 1780 mm ve yüksekliği 1460 mm’dir. Sadece görüntüsü itibari ile değil; aynı zamanda bagaj konusunda da genişliğe gidilmiştir. Bu sayede çok daha ferah bir yapı elde edilmiştir. 50 litrelik bir artış ile 380 litre bagaj hacmi bulunmaktadır.

Değişim sadece boyutunda değil, iç dizaynında da meydana gelmiştir. Sürüş ekranında 10.2 inçe kadar çıkan bir ekran yer almaktadır. Donanıma bağlı olarak  bu boyut azalabilmektedir. Multimedya olarak bilinen ekranda 9.2 inçe kadar çıkmıştır. Hem geleneksel el freni devam ederken hem de vitesin arkasında kablosuz şarj kısmı bulunmaktadır. Diğer modellerde olduğu gibi, 1,5 litreden oluşan silindirli motoru da bulunmaktadır. Dolayısıyla bu motor; 250 Nm tork ve 150 beygir gücü sunmaktadır. Buna bağlı olarak da; 0’dan 100 hızına çıkmasını, 7,9 saniyede tamamlamaktadır.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap