Balık Restoranları Mezeci Oluyor
 1. Anasayfa
 2. Haber

Balık Restoranları Mezeci Oluyor

Müsilaj konusundan sonra balık restoranları mezeci oluyor. Marmara Deniz’inde son zamanlarda meydana gelen müsilaj sonucunda, balık yemek konusu da rafa kalktı. Balık yemeyi seven müşteriler, restoranlara gittikleri zaman balık yeme konusunda oldukça tereddütlü yaklaşmaktadır. Müşterilerin bu restoranlara gittikleri zaman ilk sordukları soru ise, balığın hangi denizden geldiğidir. Dolayısıyla bu durumda müşteriler ya başka denizin balığını ya da sadece meze yemektedirler. Balıkçı iş adamlarına göre ise, Marmara Deniz’inin balığı yenebilecek kıvamdadır.

Balık Restoranları Mezeci Oluyor

Bilindiği üzere pandemi sadece birkaç sektörü değil, tüm sektörleri sardı. Özellikle de üretim bir süre sonra önünü görse de, restoran ve kafeler bu konuda birçok sorun yaşadı. Son zamanlarda yasakların kalkması nedeni ile pandeminin de etkisi de kaybolmaya başlayacaktı. Fakat yine ortaya çıkan müsilaj sorunu nedeni ile bu sefer de balık restoranları büyük bir sıkıntıya düştü. Yeni normalleşme sürecinde kendini toplamaya çalışan restoran sahipleri, balık satışlarında ciro kaybına neden olduğunu ifade etti. Gelen müşteriler ise sadece meze yiyerek ve bir şeyler içerik kalkıp gidiyorlar.

ciftlik-baliklari
çiftlik balıkları

Sagun Group Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Sagun ise konu hakkında bazı yorumları ifade etti. Medyanın müsilaj sorununu fazla abarttığını ifade eden Sagun, bu konunun büyütülmemesi gerektiğini ifade etti. Medyada çıkan haber detaylarında, müsilaj konusunun fazla abartıldığını ifade etti. Özellikle de müşteriler, balık konusunda fazla hassas davranmaya başladı. Bu konuda halkın bilinçlendirilmesi gerektiği ifade etti.

Çiftlik Balıkları Revaçta

Restoranlara gelen müşteriler, artık balıkların nereden geldiğini sorgulamaktadır. Balıkların deniz balığı mı yoksa çiftlik balığı mı olduğu, oldukça detaylı şekilde sorgulanmaktadır. Dolayısıyla da herkesin aklında, deniz balığının zararlı olup olmadığı konusu yer edinmektedir. İlk olarak pandemi sonrasında da müsilaj konusu, balık restoranı sahiplerini bu açıdan kötü etkiledi. Sagun, önceden çiftlik balıklarına olan ilginin bu kadar fazla olmadığını ifade etti. Ama artık çiftlik balıkları revaçta oldu.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap