BMW X5 İçin Özel Lastik Üretildi
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

BMW X5 İçin Özel Lastik Üretildi

Pirelli markasından, BMW X5 için özel lastik üretildi. Pirelli, dünya üzerinde birçok ilke imza atmış olan lastik firmasıdır. Dolayısıyla FSC sertifikalı lastik üretecek olanda ilk şirket olmuştur. FSC lastik bu aşamada; Orman Yönetim Konseyi -Forest Stewardship Council anlamına gelmektedir. Pirelli lastiklerin tasarımı ve üretimi özel olarak meydana gelmiştir. Dolayısıyla lastikler, BMW X5 xDrive45e Şarj Edilebilir Hibrit otomobili için üretildi. Ayrıca, lastikler yeni bir ufkun göstergesi haline gelmiştir. Lastik içerisinde var olan doğal kauçuk ve rayon sürdürülebilirliği ifade etmektedir.

BMW X5 İçin Özel Lastik Üretildi

Orman Yönetim Sertifikası; işçi yaşamına fayda sağlayan, ağaçların ekili olduğu alanlarda biyolojik çeşitliliği koruyan ve sonucunda da ekonomiye katkısı olan sertifikayı ifade etmektedir. Bu anlamlara gelen FSC sertifikası, aslında oldukça faydalı bir sürecin başlangıcında yer almaktadır. Dolayısıyla karşımıza bu üretim ile çıkan lastik, tedarik zinciri boyunca da, her zaman kontrol ediliyor olmuştur.

bmw-x5
bmw x5

Pirelli markası tarafından, “mükemmel uyum” prensibine göre bu lastikler üretilmiştir. Aynı zamanda P Zero adı verilen bu lastikler, Alman otomotiv üreticisi içinde “yeşil” felsefesine uyar cinsten bir tasarımı ortaya koymuştur. Tasarımının en önemli amacı ise; çevresel sürdürülebilirliği hedeflemek olacaktır. Kişilerin en çok rahatsız olduğu gürültü konusunda ise, neredeyse bir örneği temsil edecektir.

Pirelli Doğal Kauçuk ve Tedarik Zinciri Oluşturuyor

Pirelli, sürdürülebilirlik açısından büyük fayda sağlar. Bu firma, GPSNR platformunun kurucu üyesidir. 2018 senesi itibari ile oluşturulan bu platform, otomobil lastikleri de olmak üzere, birçok konuda yardımcı olmaktadır. Doğal kauçuğun gelişmesini destekler ve bu anlamda da tedarik zincirine büyük bir katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla, sürdürülebilirlik adı altında çok daha sıkı anlaşmaların olabileceğini, FSC International Küresel Pazarlar Direktörü Jeremy Harrison belirtmiştir.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap