Elektrik Üreten Güneş Şemsiyeleri
 1. Anasayfa
 2. İnovasyon

Elektrik Üreten Güneş Şemsiyeleri

Elektrik enerjisi üreten güneş şemsiyeleri 2021 yaz sezonuna damgayı vuracak!

plajdaki güneş şemsiyesi.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan CW Enerji Mühendislik firması Ar-Ge çalışmaları sonucunda,  güneş panelleri sayesinde elektrik üretebilen şemsiyeler geliştirdiler. Cep telefonu veya tablet gibi cihazları şarj edebilecek bu güneş şemsiyeleri yaz ayları boyunca tatilcilerin elektrik ihtiyacını karşılaması amaçlanıyor. Buna ek olarak, şemsiyelere eklenen Led ampuller sayesinde geceleride aktif bir şekilde kullanılmaya devam edilecek.

cep telefonu şarj problemi.Plajlardaki Şarj Problemine Son !

Cep telefonları gibi teknolojik cihazların yaygın bir şekilde kullanımdan dolayı ortaya çıkan elektrik ihtiyacı, özellikle plajlardaki tatilciler için büyük bir sorun haline geliyor. Bu problemi çözmeyi amaçlayan CW Enerji Mühendislik, şemsiye firmalarıyla görüşerek güneş şemsiyelerin üzerine güneş panelleri yerleştirdi. Böylece 200 vatlık enerji üreten bu şemsiyeler sayesinde gün boyu iki telefon ve dizüstü bilgisayar şarj edebiliyor.

2021 Yaz Sezonunda Sahillerde Yerlerini Alıcak

Elektrik üreten bu şemsiyeleri 2021 yaz sezonunda kafelerde, restorantlarda, sahillerde ve otellerde görecebileceğiz. Aynı zamanda bu sistem mevcut olan şemsiyelere de eklenebileceği gibi yaz dönemi bittiğinde de sökülüp tekrardan monte edilebilecek.

 

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap