Elektronik Haberleşmede Kimlik Doğrulama
 1. Anasayfa
 2. Haber

Elektronik Haberleşmede Kimlik Doğrulama

Elektronik haberleşmede kimlik doğrulama sistemi son zamanların gündeminde yer alacak. Kimlik doğrulama sistemi, özellikle de son zamanlarda karşılaşılan en önemli konulardan birisidir. Kişiye özel olarak girilen sitelerden tutunda, devlete bağlı olan sitelere kadar kimlik doğrulama önemli olacaktır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, bu konu ile alakalı haber detaylardan da söz etti. Bu sayede konu ile ilgili gereken detayları da size aktarıyor olacağız.

Elektronik Haberleşmede Kimlik Doğrulama

Artık tüm her şey internet üzerinden ve en kolay şekilde yapılmaktadır. Gerek sim kart değişikliği olsun gerek tebliğ işlemleri olsun gerek abonelik sözleşmesi olsun, bu işlemler en kolay şekilde hallediliyor. İnternet bu sayede kişiye birçok farklı imkan ve aynı zamanda da kolaylık sağlamaktadır. Fakat bu konudaki en önemli hususlardan birisi, kişisel güvenlik olacaktır. Kimlik doğrulama sisteminin neden bu kadar önemli olduğu, işte tam da bu noktada anlaşılır olmaktadır. Bu konu ile alakalı tüm usuller hallediliyor oldu.

kimlik-dogrulama
kimlik doğrulama

Bu sayede artık güvenlik en üst seviyede olacak şekilde düzenlenecektir. Bu durumda artık dolandırıcılık ve sahtecilik konuları da göz ardı edilecektir. Gereken bazı riskli işlemlerin önüne geçilmiş olacak, uluslar arası ve ulusal standartlar gözetilecektir.

Yapay Zeka Sistemi Olacak

E-devlet üzerinden kimlik doğrulama sistemi, en kolay şekilde yapılabiliyor. Bu durumda artık sadece e-devlet değil, aynı zamanda yapay zeka da önde olacak. Kaldı ki bunun yanında görüntülü sisteminde entegre edilmesi söz konusu olacaktır. Söz konusu görüntülü kimlik doğrulama olacak ise; bu eş zamanlı yapılacaktır. Görüntülü kimlik doğrulama sistemi varken, kesinlikle bir kesintide söz konusu olmayacaktır. Bulunan veriler, saklanabilir koşulda ulaşılır olacak. Hiçbir şekilde ortadan kaldırılmayacaktır. Bu sayede her zaman el altında yer alacaktır.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap