Flo 10 Bin İstihdam Sağlayacak
 1. Anasayfa
 2. Haber

Flo 10 Bin İstihdam Sağlayacak

Şanlıurfa yatırımı sayesinde Flo 10 bin istihdam sağlayacak. Türkiye’den çıkan ve 10 global markadan birisi olan Flo, 110 bin kişiye iş imkanı sağlayacak. Flo Şanlıurfa’da yeni bir yerin temellerini attı. Dolayısıyla bu temeller sayesinde yaklaşık olarak 10 bin kişiye de iş imkanı doğacak. Pandemi ve sonrasında sadece sağlık açısından değil, aynı zamanda maddi açıdan da büyük zorluk ortaya çıktı. Yeni temelleri atılan bu mağaza sayesinde, bir nebze olsun iş imkanı ortaya çıkmış olacak.

Flo 10 Bin İstihdam Sağlayacak

Şanlıurfa’da temelleri atılan mağaza için büyük fırsatlar doğdu. Bu fırsatlar ise en çok iş arayanlara yaradı. 10 bin kişiye iş imkanı sağlanması hedeflenen yeni yatırım, yakında sona erecek. Flo Mağazacılık Yönetim Kurulu Üyeleri’nden biri olan Mehmet Büyükekşi ise konu ile alakalı açıklama yaptı. Dolayısıyla bu yatırımın ne zamandan itibaren planladığı da ortaya çıktı. Büyükekşi, 2001 senesinden günümüze kadar olan süreçte bazı yatırımların ortaya çıktığını ifade etti. Bu yatırımlar doğrultusunda da kişilere iş imkanı doğacağını belirtti. Türkiye’nin belirli yerlerinde yatırım başlatıldığını ve bunlardan da birisinin Şanlıurfa’da olduğunu açıkladı.

flo-magaza
flo mağaza

Büyükekşi, konu ile alakalı kent içerisinde şu anda 500 kişinin istihdamını sağladıklarını belirtti. İlk etap içerisinde 5 bin kişinin bu anlamda istihdamının sağlanacağını belirtti. Dolayısıyla da bu 5 bin ise kümelenme ile alakalı istihdamlar oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise, bu yatırımın ikinci temellerini attığını ifade etti. Sonrasında da 5 bin kişinin daha istihdamı imkanı olacak.

20 Milyon Üzerinde Ayakkabı Üretilecek

Haber detaylarında yer aldığına göre, sadece istihdam sağlanmayacak. Aynı zamanda Flo ayakkabı üretimi konusunda da 20 milyonun üzerinde bir üretimi hedeflemektedir. Flo Mağazacılık CEO’su, Burak Övünç, konu ile alakalı bazı açıklamalarda yaptı. Yıllık olarak 50 milyon ayakkabı ürettiklerini ifade etti. Şanlıurfa’da oluşan yatırım sonrasında ise, sadece o bölgeden 20 milyonun üzerinde ayakkabı alabileceklerini ifade etti. Övünç, 2023 senesinde ise en iyi 10 global markadan birisi olmayı hedeflediklerini belirtti. Dolayısıyla kendilerine kalıcı bir misyon edinmek istedikleri de bu şekilde ifade edildi.

 

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap