Mercedes-Benz Markasından Global Sorumluluk
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Mercedes-Benz Markasından Global Sorumluluk

Bugün, Mercedes-Benz markasından global sorumluluk, başlığına değineceğiz. Mercedes’in Türkiye ayağı, istihdam konusunda kolları sıvamış durumdadır. Üstelik sadece birkaç kişi için değil, 100’ün üzerinde bir sayı için istihdam sağlanacaktır. Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, aldıkları bu yeni sorumluluğu, vakit kaybetmeden ortaya koymaya çalışmaktadır.

Dolayısıyla; Çin, Rusya, Japonya, Fransa, Almanya ve Portekiz gibi ülkelerde, ihracat gerçekleştirdiklerini belirtmektedir. Konunun devamında ise; yeni projelerin ortaya çıkması ile, 130’un üzerinde de ek istihdam olabileceğini açıkladı.

Mercedes Benz Türkiye İstihdam Sağlayacak

Mercedes Benz Türkiye, neredeyse 50 yıldan bu yana faaliyetini sürdürmektedir. Otomobil konusunda olduğu gibi, birçok konuda da öncü haline gelmiştir. Fakat artık daha fazla istihdam sağlamak istediğini, çok daha açık bir şekilde belirtmiştir. Aksaray Kamyon Fabrikası ve Hoşdere Otobüs Fabrikası, zamanında istihdam konusunda adım atmıştı. Gerek mühendislik gerek IT gerek ise de satın alma konusunda, bu fabrikalara gereken istihdam sağlanmıştı. Şimdiler ise, daha geniş yelpazeli bir istihdam arayışı içerisindedirler.

mercedes-benz
mercedes-benz

Sülün, konu ile alakalı açıklamalarına ise devam etti. Bu zamana kadar; Ar-Ge ve üretim konusunda, oldukça başarılı istihdamlar gerçekleştirilmiştir. Dolayısıyla bununla gelen, daha çok başarıyı ve kazandırılan yetkinliğe şahit olduklarını belirtmişlerdir. Aynı zamanda ülkemize de bu anlamda kazançlar sağladığını ifade etmiştir. Küresel anlamda daha geniş yelpazeye yayılarak, Türkiye’nin ekonomisine katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

Mercedes-Benz Markasından Global Sorumluluk Projeleri

Yeni alınan global sorumluluk sayesinde, departmanlar konusunda da genişlemeye gidileceği ön görülmüştür. Buna bağlı olarak; 2017’de 28 kişi ile çalışma hayatına devam eden Satın Alma Destek Departmanı, daha çok insan gücüne ihtiyaç duymuştur. 2020 senesinde bu departman 38 kişiye daha istihdam sağlamıştır. 2021 senesinde boyunca da 30 kişiden fazlaya istihdam sağlamak istediğini, yeni projelere de dahil etmek istediklerini belirtmişlerdir. Dolayısıyla Mercedes Benz Türkiye, ekonomiye katkı sağlamak için gün geçtikçe istihdamını arttırmayı hedeflemektedir.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap