Türk Tasarımı Renault Parçalar Olacak
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Türk Tasarımı Renault Parçalar Olacak

Bugün, Türk tasarımı Renault parçalar olacak, konusundan söz edeceğiz. Türk mühendisler ve tasarımcılar, artık sadece Türkiye’de değil, dünyada da önemli işler başarmaktadır. Artık Renault Grup’da, Türk’lere, kendi otomobillerinin tasarımlarını emanet edecek.

Özellikle de aksesuar konusunda oldukça başarılı olan Türk’ler, bu konuda Renault markasına da destek olacaktır. Sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda Fransa’da bu konuda Renault markasına destek olacaktır.

Türk Tasarımı Renault Parçalar Olacak

Otomobil tasarımları konusunda artık Türk tasarımcılarından destek alınacaktır. Renault Grubu, özellikle de 2018 senesi itibariyle, Satış Sonrası Mühendislik operasyonlarına  ağrılık vermek istediklerini belirttiler. Bu doğrultuda, çoğu dalında yer aldığı bir ekip kurmak amaçlanıyor. Bu ekibin içerisinde; Pazarlama, Mühendislik ve Satın Alma departmanlarına özellikle ağırlık gösterilecektir. Özellikle de Oyak Renault çatısı altında, Global İş Hizmetleri Direktörlüğü adı altında bu ekibi kurmak istediklerini belirttiler.

renault-megane-sedan
renault megane sedan

Özellikle de ilk adım olan, işe alım operasyonlarındaki Satış Sonrası ekibi projeler için ilk aşamayı tamamlamış durumdadır. Sadece Türkiye’de de değil, aynı zamanda Fransa’da da eş zamanlı olarak bu projeler varlıklarını sürdürecektir. Türkiye’de bulunan mühendislik ekibi, Fransa’daki Satış Sonrası Mühendislik Ekibi ile etkileşim halinde olarak, inovasyon çalışmalarını sürdürecektir.

Türkiye’de Yerli Aksesuarcılar İçin Önemli Olacak

Renault Grubu’ndan, Satış Sonrasından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hakan Doğu, konu ile alakalı net ifadelerde bulunmuştur. Gruplarında, otomobil projelerine yönelik olan ve satış sonrası ekibine olan güveninden söz etmektedir. Bunun için Oyak Renault Otomobil Fabrikaları bünyesinde bulunan Satış Sonrası Hizmetler Ekibi, Fransa’daki ekiplerle ortaklaşa çalışmaktadır. Bu doğrultuda, Türkiye pazarına olan güven sayesinde de Türkiye’den destek almayı planlamışlardır.

Bu sadece kendileri için değil, aynı zamanda Türk tedarikçileri içinde büyük bir adım olacaktır. Sadece Renault değil, aynı zamanda Türkiye pazarına da bu aşamada gelir getirmesi amaçlanacaktır. Yani global ölçüde, aksesuar satın alma konusunda Türk satın alma ekibinin katkıları ile bir yönetim sağlanacaktır.

 

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap