Türkiye Demir-Çelik Konusunda 4 Kıtanın Tedarikçisi Konumunda
 1. Anasayfa
 2. Haber

Türkiye Demir-Çelik Konusunda 4 Kıtanın Tedarikçisi Konumunda

Avantajlı merkezi ile Türkiye demir-çelik konusunda 4 kıtanın tedarikçisi konumunda. Avantajlı konumda olması nedeniyle, Türkiye bazı bölgelere tedarik sağlayabilir. Özellikle de 4 kıtaya da, büyük bir avantaj sağlayacak konumda. Bu avantajı ise; Yıldızlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Hakkı Yıldız konu hakkında detay verdi. Yapılan toplantıda ele alınan konular, üretiminde bu sene ciddi rakamlara ulaştığını belirtti.

Türkiye Demir-Çelik Konusunda 4 Kıtanın Tedarikçisi Konumunda

Hakkı Yıldız, yapılan toplantı içerisinde, oldukça önemli detaylara yer verdi. Özellikle de bu sene içerisinde hem demir hem de çelik bakımından ihracat arttı. Sadece rakamsal olarak da değil, aynı zamanda hacimsel olarak da artış gösterdi. Yıldız ise bu konuda; Çin’in, kalitesinin farklı olması, uzaklığı ve tutarsızlığı nedeniyle, Türkiye Avrupa’da öne çıktı. Arz ve talep konusunda her ne kadar hala bir denge sağlamasa bile, bazı olağan yatırımların devamı ile arz da artış olacaktır.

hakki-yildiz
hakkı  yıldız

Türkiye sadece bununla da değil; aynı zamanda jeofiziki anlamda da oldukça büyük bir avantaja sahiptir. Bu avantaj sayesinde de girişimci ruhu ön plana çıkacak bir yapıya sahiptir. Bu sözlerine devam eden Hakkı Yıldız, devamını da getirdi. Yıldız; Türkiye’nin ihracatını %70’e çıkarabileceğini belirtti. Orta Doğu, Afrika, Avrupa ve hatta Amerika kıtasına bile tedarik edebilecektir. Yıldız burada en önemli olan kısmın; doğru zaman ve doğru strateji olduğunu söylemektedir.

Üçüncü Galvaniz Hattı Artık Tamamen Yolda

Yıldız, sadece Türkiye’yi değil, aynı zamanda kendi içerilerinde olan yatırım detaylarını da paylaştı. Önümüzdeki döneme iliştin olarak ciddi yatırım planlarının olduğundan söz etti. Kendilerinin bu yola çıktıkları zaman, ilk 3’te olmalarını istediklerini belirtti. Bu yüzden ona göre bir gelişim planlandı. Tandem soğuk haddehane bakımından; 1,2-1,5 milyon ton civarında bulunmaktadır. Haber detaylarına göre; bu oranı kaldırabilmek için, galvaniz yapma aşamasına başlamışlardır. Şu anda hala montaj aşamasında olduklarını belirtti. Dolayısıyla da 3. galvaniz hattının yolda olduğunu ifade ettiler.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap