OnePlus Popüler Uygulamaları Yavaşlatıyor
 1. Anasayfa
 2. Haber

OnePlus Popüler Uygulamaları Yavaşlatıyor

OnePlus popüler uygulamaları yavaşlatıyor. Bilindiği üzere Apple bundan birkaç sene önce, eski modelleri üzerinde bazı işlemler yaptığını kabul etmişti. Özellikle de eski model bir iPhone sahibi iseniz, bu konu hakkında bilginiz olacaktır. Eski iPhone telefonlar, zamanla yavaşlamaya kadar gidiyor ve bu durumda da maalesef telefon değiştirmek durumunda kalıyorsunuz. Bu durumda da karşınıza çıkan bu yeni telefon markası OnePlus için aynı durum geçerliydi. Marka ise bunu kabul etti.

OnePlus Popüler Uygulamaları Yavaşlatıyor

Bahsettiğimiz gibi, Apple zaman içerisinde yeni modeller çıktıkça, eski modellerini yavaşlatıyordu. Bu durumu kabul etti ama fazla tepki çekti. Şimdilerde ise aynı durum OnePlus markası için geçerlidir. Gerek batarya ömrünü uzatmak gerek ise de telefonun ısınmasını önlemek için bunu yaptığını ifade etti. Hem batarya hem de ısınmama sorunu için, telefonlar zamanla yavaşlatılıyor. Dünyanın en önemli, işlemci test programı olan Geekbench ise, bu konudan fazlasıyla rahatsız oldu. Bu durumda ise listesinden bu markanın çıkartmaya kadar gitti.

oneplus
oneplus

Çin’e ait olan OnePlus markasında da karşımıza çıkan bu durumda yaşanmaktadır. Google Play üzerinde, bu konu ile alakalı olarak detaylı birkaç inceleme yapıldı. Bu inceleme sırasında da popüler olan çoğu uygulamanın, telefonu yavaşlattığı ortaya çıktı. Özellikle de bu yavaşlama durumu, OnePlus 9 modeli için geçerli olacaktır. Bu incelemeler sonucunda ise, en popüler uygulamaların yavaşlattığı ortaya çıktı. Bunlar başlı başına; Twitter, Chrome, Microsoft Office ve Twitter gibi uygulamalar olacaktır.

Yavaşlamanın Hissedilmesinin Zor Olduğu İfade Edildi

Karşımıza çıkan bu yavaşlama sonrasında da, aslında OnePlus bunu yaptıklarını kabul etti. Fakat konuya ilişkin olarak bazı kaçış yollarını da aradı. Sonucunda da telefonlarda yavaşlamanın hissedilmesinin zor olduğunu ifade etti. Fakat bakıldığında, o kadar da zor olmadığı kullanıcılar tarafından açıklandı. Gerek Samsung Galaxy S21 gerek ise de Xiaomi Mi 11 ile karşılaştırıldığında fark tamamen ortaya çıkmaktadır. Bu iki marka ve model ile telefonlar kıyaslandığında, yavaşlama gözle görüldü. Haber detaylarında ise; OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro modellerinde bu yavaşlama görüldüğü ifade etti. En azından şu anda sadece bu modellerde görülmektedir.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap