Tesla 5 bin tesis kuracağını duyurdu!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Tesla 5 bin tesis kuracağını duyurdu!

Tesla, tüm dünyaya elektrikli araç satan bir teknoloji devi. Ancak bu devin merkez bir ofisinin olmaması kafaları karıştıran en büyük çıkmazdı. Öte yandan şirket tüm dünyada elektrikli araçlarla bilinse de artık başka projelere de yelken açmaya başladı. Mesela ATV piyasası…

tesla 5 bin tesis2

Tesla şirketi tüm dünyada fırtına gibi esiyor. Ürettiği her şeyin sipariş rekoru kırdığı şirket birçok farklı alana daha girmek istiyor.

Otomobil, TIR Ve Kamyon…

Şirket elektrikli otomobilin yanında elektrikli TIR ve elektrikli kamyon da üretiyor. Bunun haricinde çeşitli projelerde yer alıyor. Öte yandan şirketin üzerinde çalıştığı en büyük proje devasa otonom sistemler.

Tesla Otonom Sistemleri

Yani bu sistemler sayesinde TIR’ların ve kamyonların taşıdığı birçok yük başka ülkelere bu sistemler sayende yaşınacak. Ayrıca belki de üretilen otomobil, TIR ve kamyonlar bu otonom sistemlerle müşterilerine teslim edilecek. Şirketin gerçekleştirmek istediği en büyük hayali bu proje olarak ön plana çıkıyor. Ancak bu ve daha fazla projenin hayata geçirilmesi için Tesla’nın merkez olarak kullanacağı bir yere ihtiyacı var.

Tesla bu merkezi bulduğunu tüm dünyaya açıkladı. Tesla’nın merkez üssü Texas oldu. Şirket konu ile ilgili ayrıntılı bir bilgi vermezken teknoloji haber kanalları bu gelişmeyi tüm dünyaya duyurdu.

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu üzerinden araştırılan resmi belgeler bu gelişmeyi doğruladı.

Tesla’nın Asıl Amacı ABD

Altyapı ve kurulum çalışmalarına başlayan Tesla şirketinin Texas’ta büyük bir merkez kuracağı şimdiden konuşulmaya başlandı.

Bu büyük alana ilk etapta 5 bin tesis kurulacak. Bilindiği üzere Tesla Almanya’da bir fabrika kurmuştu. Bu kurulan fabrikanın daha çok Avrupa pazarına hitap edeceği belirtiliyor. Bu fabrikanın Asya pazarına da kısmi olarak destek vermesi beklenirken Tesla’nın asıl amacı ağırlığını ABD’de tutmak ve ABD’ye vermek.

Öte yandan bütün dünyada dağıtım ve üretim aşısından geniş bir ağa sahip olan Tesla her sene plan ve programlarını yeniliyor ve artırıyor. Şirketin yeni hedefi ise 5 bin tesis ile ABD’de ön plana çıkmak ve yerini sabitleştirmek.

Ayrıca belirtilene göre şirket tüm yatırımlarını Texas’ta toplayacak ve tüm markalar bir noktadan yönetilecek.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap