Apple kablosuz ofis kuruyor
 1. Anasayfa
 2. Haber

Apple kablosuz ofis kuruyor

Apple kablosuz ofis kuruyor… Dünyanın en büyük teknoloji devi Apple yeni bir proje için kollarını sıvadı. Yapılan açıklamaya göre şirket kablosuz bağlantı sistemlerine odaklanacak yeni bir ofis konsepti kuruyor.

Apple önemli bir plan için çalışmalara başladı. Şirket birçok teknoloji firmasına ilhan olacak bir konsept üzerinde duruyor. Ofiste bulunan her ürünün kablosuz olmasını amaçlayan şirket bu bağlamda işlerin daha hızlı ve kolay çözüleceğini düşünüyor. Öte yandan bu fikir tüm ofis konseptini de değiştireceğe benziyor.

apple kablosuz ofis kuruyor2

Apple Kendi İşlemcilerini Üretiyor

Ayrıca dünyanın en gelişmiş ve kaliteli cihazlarını üreten Apple, kendi işlemcilerini üreten bir şirket özelliği taşıma yolunda emin adımlarla gidiyor.

Bu hedef doğrultusunda Apple Silicon M serisi ve ARM tabanlı işlemcilerini, Mac modellerinde kullanmaya başladı.

Bu sürecin ardından şirket yeni bir adım atılması konusunda çalışmalara başladı. Apple kablosuz ofis kuruyor

Tedarik Ettiği Parçaları Kendisi Üretecek

ABD merkezli ekonomi kanalı Bloomberg’in yaptığı habere göre Apple, kablosuz bağlantı (Wireless) çipi üretimine odaklanacak yeni bir ofis kuruyor. Şirket hali hazırda Qualcomm, Skyworks ve Broadcom gibi firmalardan tedarik ettiği parçaların yerini tutabilecek bileşenler geliştirmek için kollarını sıvadı.

Yapılan plan kapsamında şirketin, Güney Kaliforniya’daki ofisinde çalışması için birçok alanda mühendisleri işe aldığı kaydediliyor.

Apple İş İlanı Açtı

Öte yandan konuyla ilgili olarak Apple iş ilanları açtı. Açılan iş ilanlarına bakıldığında şirket, modem çipleri ve wireless yarı iletkenler konusunda uzmanlığa sahip kişiler arıyor.

İşe alınacak kişilerin Apple tesislerindeki Bluetooth ve WiFi gibi özellikleri sağlayan çiplerin üzerinde çalışacağı da ifade ediliyor. Apple kablosuz ofis kuruyor

Apple Dışa Olan Bağımlılığını Azaltmak İstiyor

Apple, ürün aldığı tedarikçilerle olan bağını azaltmak istiyor. Şirket tedarik ettiği ürünler üzerinde şimdiden çalışmalara başlamış gibi görünüyor. Apple’ın bir 5G modem çipi geliştirdiği daha önce de açıklanmıştı. Yapılacak çalışmayla birlikte şirket, Qualcomm’dan 5G modem tedarik etmeyi bırakabilecek. Apple kablosuz ofis kuruyor

Güncel söylentiler, Apple’ın modeminin 2023’teki iPhone modellerinde kullanabileceğini gösteriyor, bu nedenle iPhone 14 serisinde olmasa da iPhone 15 serisinde Apple üretimi 5G modemleri görebiliriz.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap