Endüstriyel Cama İlgi Arttı
 1. Anasayfa
 2. Haber

Endüstriyel Cama İlgi Arttı

Pandemi nedeniyle, endüstriyel cama ilgi arttı. Pandemi, hayatımızda birçok şeyi değiştirdi. Gerek yaşam tarzımız gerek ise de ev içerisindeki eşyalarımız, bir anda değişti. Dolayısıyla bu değişiklik, bazı sektörlerinde oldukça fazla işine yaradı. Endüstriyel cam sektörü ise, bu sektörlerin neredeyse başında yer aldı. Yorglass CEO’su olan Semavi Yorgancılar, bu konu ile alakalı oldukça detaylı açıklamalar yaptı. Hem mutfak hem banyo hem de oturma odalarındaki camların değiştirilmesinin rekor seviyeye çıktığını ifade etti.

Endüstriyel Cama İlgi Arttı

Yorglass Türkiye’de, 5 farklı şehirde halihazırda faaliyetlerine devam etmektedir. Sadece Türkiye’de değil; aynı zamanda, yaklaşık olarak 6 kıtada, toplam 60 civarında ülkeye hizmet vermektedir. Semavi Yorgancılar, gelecek 5 yıl içerisinde de cama olan eğilimin artacağını ve kullanım alanlarının çoğalacağını ifade etti. 1 yıl içerisinde ortalama olarak ise; yüzde 3,6 oranında bir büyüme gerçekleştirebileceğini belirtti. Gelecek için ise günümüzden daha da önemli bir sektör olacağını belirtti.

yorglass-fabrika
yorglass fabrika

Sadece cam sektörü kendi içerisinde de değil; inşaat ve elektroniğe ilgi arttıkça, cam sektörü de büyüme sağlayacaktır. Şu anda pazarda %36 oranında bir paya sahiptir. Bu pay ise, ilerleyen süreçlerde artış gösterecektir. Özellikle; inşaat ve elektronik sektörü içerisinde, temperli camlara yüksek talep geldi. Yine yıllık %3,8 oranında ise; izolasyonlu cama talebin artacağını ifade etmiştir. Her ne kadar pandemi başlangıcı, 2020 senesi ile cama olan talep azalsa bile, 2021 yılı itibariyle beklenmedik bir artış oldu. Bu artış da üreticiyi memnu etti.

İlerleyen Süreçte İhracatın %60 Oranında Artışı Bekleniyor

Haber detaylarına göz gezdirdiğimiz zaman, Semavi Yorgancılar, bu oranın kendilerine yetmediğini ifade etti. 2021 senesinin ilk aylarında, ihracat farklı ülkelere de kaydı. Bu ülkeler; Polonya, İtalya, Almanya, Kanada ve İspanya olarak gözlendi. Ülkemiz içerisinde de faaliyet içerisinde bulunan alanların oranı, %50 seviyesine çıktı. Bunun dışında Avrupa içerisindeki pazar payı da oldukça yüksek olmakla birlikte, %25 seviyesinde bulunmaktadır. Yorgancılar, 2021 senesinin sonunda cirolarının %50, ihracatın ise %60 oranında olmasını hedeflediklerini belirtti.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap