Huawei’den mühendislik öğrencilerine mobil destek

Huawei, Türkiye’de eğitim gören mühendislik öğrencilerine yönelik “Huawei Mobil Servisleri ile Mobil Uygulama Geliştirme” derslerine başladı.

Huawei Türkiye, Bahçeşehir Üniversitesi ile önemli bir anlaşma imzaladı. Yapılan anlaşma kapsamında şirket üniversitedeki mühendislik öğrencilerine “Huawei Mobil Servisleri ile Mobil Uygulama Geliştirme” dersleri verecek.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Huawei Türkiye, bilişim teknolojileri alanında yeni aktörlerin sektöre kazandırılması için şirket ve akademik iş birlikleri başlattıklarını belirtti.

huawei mobil servisleri ile mobil uygulama gelistirme

Huawei Mühendislik Öğrencilerine Mobil Uygulama Eğitimi Verecek

Huawei Türkiye imzalanan anlaşma kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine “Huawei Mobil Servisleri ile Mobil Uygulama Geliştirme” dersleri verecek. Proje kapsamında öğrencilere, Huawei Mobil Servisleri’ne (HMS) yönelik yeni projelerin nasıl geliştirildiği eğitimi, şirketin alanında ustalaşmış Ar-Ge mühendisleri tarafından verilecek.

Üzerinde anlaşılan eğitim kapsamında şirketin Ar-Ge Merkezi mühendisleri, mühendislik öğrencilerine teorik ve pratik eğitim ile sektör deneyimi kazandıracak. Eğitim süreci sonunda başarılı olan mühendislik öğrencileri bilişim teknolojileri alanına hazır hale getirilecek.

14 Haftalık Mobil Uygulama Eğitimi

Huawei Türkiye, üniversitede derslere 11 Ekim’de başladı. 14 haftalık bir ders sürecinin ardından eğitim son bulacak. 11 Ekim’de Android işletim sistemi eğitimi ile başlayan derslerde sırasıyla HarmonyOS işletim sistemi ve Huawei Mobil Servisleri gösterilecek. Yazılım alanında çalışmalar yapılacak.

Huawei Türkiye Kurumsal İletişim Yöneticisi Vahit Bora, eğitim hakkında açıklamalarda bulundu. Akademik işbirlikleri ile Türkiye’deki bilişim sektörünü genişletmeyi amaçladıklarını belirten Bora, projeyi çok önemsediklerini belirtti.

21 Üniversite Programa Dahil Oldu

Başlattıkları ICT Academy programıyla çok sayıda öğrenci yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Bora, “Nesnelerin interneti, yapay zeka, bulut bilişim gibi alanlarda, kamu üniversiteleri ve özel üniversitelerden bugüne kadar toplam 21 üniversite ICT Academy programına dahil oldu, faydalanan öğrenci sayısı ise bine ulaştı. Ayrıca yılın ilk yarısında Yalova Üniversitesi ile de HMS eğitimleri kapsamında işbirliği gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Huawei Student Developers Projesi

İlerliyen yıllarda Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, kurduğu Huawei Student Developers (HSD) projesi ile üniversitelerdeki öğrenci kulüpleri ile yakından çalışma fırsatı bulacak. Bu konuda şirket 60’tan fazla uzman mühendis ile çalışıyor. Bu mühendisler öğrencilere özellikle mobil uygulama geliştirme eğitimleri verecek.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap