Telegram’dan Bomba Özellik: Telegram Store Yayınlandı
 1. Anasayfa
 2. Haber

Telegram’dan Bomba Özellik: Telegram Store Yayınlandı

Telegram, son 3 yıldır oldukça aktif olarak kullanılan bir mesajlaşma uygulamadır. Bu uygulama ile yalnızca mesajlaşma değil, görüntülü konuşma, sesli konuşma, grup konuşması yapma gibi opsiyonel birçok özelliği kullanabilirsiniz. Dün yayınlanan haber ile “Telegram Store” özelliğini devreye alındığı açıklandı.

Kolay Alışveriş İmkanı

Telegram Store özelliği ilk olarak 2017 yılında yayınlanmıştır. Ödeme botları ile kullanıcılar uygulamadan çıkış yapmadan güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmekteydi. 27 Nisan 2021 itibariyle mükemmel bir geliştirme alarak, tüm rakiplerine güçlü bir fark attı. Telegram Store 27 Nisan itibari ile güçlü ödeme yöntemlerini de sistemine ekledi. Herhangi bir sohbet esnasında bu ödeme yöntemleri ile ödeme yapmanız mümkün hale geldi. Telegram Store’a eklenen ödeme yöntemleri;

 • Stripe
 • Yandex.Money
 • Sberbank
 • Tranzzo
 • Payme
 • CLICK
 • LiqPay
 • ECOMMPAY

Artık müşteriler alışveriş yaptıktan sonra veya alışveriş yapmadığında bahşişte verebiliyorlar. Sevdiğiniz sanatçı, takip ettiğiniz bir ünlü veya herhangi bir arkadaşınıza bahşiş vermeniz mümkün bir hale geldi. Alışverişi yalnızca Web uygulaması üzerinden değil, tüm uygulamalardan aktif olarak kullanabilirsiniz.

telegram store
                          store’dan ekran görüntüsü

Telegram tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Ücretsiz olmasının yanı sıra gizlilik anlamında da oldukça üst seviyede bir koruma sistemine sahiptir. WhatsApp veri gizliğinin ihlal edilmesi iddialarından sonra, uygulamaya muazzam bir kullanıcı akışı olmuştur. Geliştirici ekibi de bu fırsatı kullanarak birçok güncellemeyi beraberinde getirmeye başladı. Store özelliği ile alışveriş yaptıktan sonra ödeme bilgileriniz, kart bilgileriniz ve adres bilgileriniz kayıtlı kalmadan ve tamamıyla silinmektedir. Ödeme esnasında kredi kartından ödeme yapıldığına dair bilgi satıcı ile paylaşılır ve sonucunda onaylayıp, hizmet aldığınız ürünleri size gönderir.

Telegram Store Komisyonsuz Hizmet Veriyor

Telegram Store birçoğu uygulamanın aksine hiçbir ödeme işleminde komisyon almamaktadır. Yöneticiler test aşaması için para ile satın alınamayacak en çılgınca ürünlerin bulunduğu test kanalı oluşturdu. Bu test kanalı üzerinden, hiçbir para harcamadan tıpkı normal bir satın alma işlemi gerçekleştiriyormuş gibi yeni güncellemeyi deneyebilirsiniz. Test kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eğer Store’u müşteri değil de, satıcı olarak kullanıyorsanız Telegram Store API’sini herhangi bir onay almadan kullanmaya başlamanız mümkündür. Ödeme yöntemlerini ve ödeme sistemini entegre etmek isteyen satıcılar sistemi hemen kullanmaya başlayabilir.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap