Tesla Prototip İnsansı Robot Optimus’u Tanıttı
 1. Anasayfa
 2. Mekatronik Mühendisliği

Tesla Prototip İnsansı Robot Optimus’u Tanıttı

5/5 - (1 Oy)

Tesla CEO’su Elon Musk, çevreyi algılamak ve eylemlerini gerçekleştirmek için bazı makine öğrenimi yazılımlarını ve sensörlerini kullanan insansı bir robot olan Optimus’un bir prototipini tanıttı.  Musk’a göre, bu prototip canlı olarak gösterilenden daha fazlasını yapabilir, ancak “ilk kez bir bağlantı olmadan çalıştırıldığında bu gece sahnedeydi.”

Elon Musk, seri üretildiğinde  Optimus’un muhtemelen 20.000 doların altında” bir fiyata ulaşabileceğini tahmin ediyor. Sunulan ilk robotun sadece son altı ayda geliştirildiğini söylediler. Prototipten çalışan bir tasarıma geçerken ele almaları gereken engelleri tartışırken, “bunu önümüzdeki birkaç ay veya yıllar içinde yapmayı” umuyorlar.

optimus robot

Optimus 2.3kWh pile sahiptir, Tesla SoC ile çalışır ve Wi-Fi ve LTE bağlantısına sahiptir. Robotun elleri, bilekleri veya dizleri gibi eklemlerini ele almaya odaklanan gösteriler, robotların her bir eklem için verileri nasıl işlediklerini ve ardından yalnızca altı farklı aktüatör kullanarak bir yöntem bulmak için her tasarımdaki ortak alanları nasıl aradıklarını gösterdi. İnsan benzeri elleri olan Optimus çeşitli şekil ve büyüklükteki nesneleri tutabilir.

Kaynak: theverge.com

 

 

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 3
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap