Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik İlk Güncellemesini Aldı
 1. Anasayfa
 2. Haber

Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik İlk Güncellemesini Aldı

Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik ilk güncellemesine kavuştu. Güncelleme detayları yazımızın devamında...

Geçtimiz hafta tanıtılan ve Xiaomi’nin “Mi Band” akıllı bileklik serisinin en yeni modeli olan Xiaomi Mi Band 6 akıllı bileklik, bugün ilk güncellemesini aldı. Bu güncelleme, akıllı bilekliğin sürümünü 5.0.0’a yükseltiyor.

Mi Fit uygulaması üzerinden gelen bu güncelleme ile birlikte, Mi Band 6 akıllı bileklik artık uyku nefes kalitesi özelliğine sahip oldu. Daha önceden Xiaomi tarafından yapılan etkinlikte bahsedilen bu özellik, gelen güncellemeyle birlikte akıllı bileklikteki yerini almış oldu.

Uyku nefes kalitesi özelliği ilk defa Xiaomi Mi Band 6’da yer alan SpO2 sensörü sayesinde çalışıyor. Bu sensör sayesinde kişinin uykuda aldığı nefes kalitesinin yanı sıra kan oksijen doygunluğu da ölçülebiliyor.

Nefes kalitesi özelliğinin yanı sıra gelen güncelleme ile birlikte Mi Band 6’daki bazı ufak hatalar giderildi ve kullanıcı deneyimi iyileştirildi.

Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik Özellikleri

Mi Band 6 ile, Xiaomi kullanıcılara daha yüksek çözünürlüğe sahip, daha büyük ve çerçevesiz bir ekran sunuyor. Bunu yaparken de hafif ve kompakt tasarım anlayışından taviz vermiyor. 1,56 inç büyüklüğünde olan Mi Band 6, karşımıza AMOLED ekranla çıkıyor.

Mi Band 6’da gelişen tek özellik ekran büyüklüğü değildir. Ekran boyutuna rağmen sarj konusundaki iyileştirmeler devam ediyor. Mi Band 6, tek sarj ile 14 gün kullanım süresi sunuyor.

xiaomi-mi-band-6-akilli-bileklik
xiaomi mi band 6 akıllı bileklik

Sarj süresine ek olarak Yeni Mi Band 6 akıllı bileklikte ekran çözürlüğü de oldukça gelişmiştir. Mi Band 6, 152 x 360 piksel çözünürlük ve 326 PPI piksek yoğunluğuna sahiptir. Böylece, daha iyi bir kullanım deneyimine erişebilirsiniz.

Tüm bu özelliklerin yanında, Mi Band 6 ile yepyeni bir sağlık özelliği karşımıza çıkıyor. Önceki modellerde bulunmayan bu özellik, SpO2 sensörüne sahip olmasıdır. Bu sensör ile birlikte kandaki oksijen seviyesi ve uyku nefes kalitesi ölçülebiliyor.

Mi Band 6 Ne Zaman Türkiye’de Satılacak?

Xiaomi Mi Band 6, yurt dışında 35 dolar civarında bir fiyat ile karşımıza çıkıyor. Normal sürümü bu fiyata sahipken, akıllı bilekliğin NFC’li sürümü ise 42 dolarlık bir fiyata sahip.

Her iki modelin de ne zaman Türkiye pazarında satışa sunulacağı henüz belli değil fakat bilekliğin resmi satıştan önce, aracı firmalar aracılığıyla en yakın zamanda Türkiye’de satışa sunacağını da belirtelim.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap