Zoom İçin Gerçek Zamanlı Çeviri
 1. Anasayfa
 2. Haber

Zoom İçin Gerçek Zamanlı Çeviri

Zoom için gerçek zamanlı çeviri markası ile anlaşma olacak. Zoom, Makine Çevirisi (MÇ) adı verilen sistemin kullanıldığı girişimlerden olan Kites GmbH’yi satın almak istedi. Dolayısıyla bu sayede çok daha verimli toplantılar olacak. Karlsruhe Bilgi Teknolojisi Çözümleri (Kites GmbH) ile anlaşma yapılırken, bazı detaylarda muhakkak yer aldı. İki şirket arasında anlaşılan bu konuda, bazı önemli detaylarda göze çarptı. Bu detaylar Zoom içinde oldukça önemli detaylar olacak.

Zoom İçin Gerçek Zamanlı Çeviri

Kites 2015 senesinde kurulan bir şirkettir. Dr. Sebastian Stüker ve Dr. Alex Waibel, aynı zamanda da Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü’nde görevlerine devam etmektedir. Kites bu aşamada 12 kişilik bilim ekibinden meydana geldi. Zoom için ise bazı dil desteklerinin olmasını ifade ettiler. Neticede bu karar herkes tarafınca onay aldı. Bu durum için ise Kites ekibi, çoklu dil desteği için elinden gelen her şeyi yaptı. Dr. Stüker ve söz konusu için ekibi, bir süre Almanya’da kalacak. Zoom’un gelecek zamanlarda ise orada bir Ar-Ge ofisi açmak istediği bilinmektedir. Dr. Wailbel ise bu konu hakkında üzerine düşen bilgileri en iyi şekilde ifade edecek.

Zoom İçin Entegre Olacağından Eminler

Zoom Ürün ve Mühendislik Başkanı Velchamy Sankarlingam konu ile alakalı bazı açıklamalar yaptı. Dolayısıyla bu açıklamalar neticesinde de bazı detaylar ortaya çıktı. Kullanıcıların toplandı yapacakları zaman, çok daha verimli olmalarını istediklerini ifade etti. Bu yüzden ellerinden geleni yapacaklarını da belirtti. Kaldı ki Makine Çevirisi konusunda olan bu detaylarda, aslında direkt olarak kullanıcıya büyük fayda sağlıyor olacak. Gerek coğrafi konum olsun gerek ise de dil konusu olsun, fark etmeksizin bu problem çözülecek.

zoom
zoom

Haber detaylarında Kites’in kurucuları, Kites’in ortaya çıkış amacının dil sorununu tamamen ortadan kaldırmak olarak ifade etti. Dolayısıyla günlük hayatımızda oluşan bu dil sorunu, bu sayede kökten çözüme gidecek. Gerek Zoom toplantılarında gerek ise de toplantı sonralarında herhangi bir problem ortaya çıkartmayacak.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap