Gözler BMW’de! Tek tuşla renk değiştirdi
 1. Anasayfa
 2. Haber

Gözler BMW’de! Tek tuşla renk değiştirdi

CES 2022 fuarında tüm gözler BMW’nin geliştirdiği teknolojiye çevrildi. Alman otomotiv devi iX M60 modelini tanıtırken otomobil teknolojilerinde gelinen son nokta olan tek tuşla renk değiştirme teknolojisini de dünya ile paylaştı.

bmw ix m60
bmw ix m60

Teknoloji ve otomobil tutkunlarının merakla beklediği CES 2022 fuarı ABD’de başladı. Fuarın en iddialı otomobil şirketi olan BMW merakla beklenen iX M60 modelini dünya ile paylaştı. Öte yandan haberleri geçtiğimiz aylarda basına sızan tek dokunuşla renk değiştirme teknolojisini ilk kez dünya ile paylaşan şirket fuarda tüm gözleri üzerinde topladı. Geliştirilen teknoloji sayesinde otomobilin rengi komple değişiyor.

BMW CES 2022 Fuarında Şov Yaptı

Teknolojinin kalbi ABD’nin Las Vegas kentinde atıyor. Tüm dünyadan binlerce teknoloji ve otomobil şirketinin akın ettiği CES 2022 fuarında Alman otomotiv devi BMW adeta şov yaptı. Elektrikli araçlara ağırlık verme kararı alan şirket tamamen elektrikli iX M60 modelini dünyaya tanıttı. Öte yandan araçlar için tek tuşla renk değiştirme teknolojisi geliştiren BWM şirketi bu teknolojisini ilk kez fuarda iX M60 modeli üzerinde denedi. Fuarda tek tuşla aracın rengini değiştiren şirket çalışanlarının videosu sosyal medyada viral oldu.

Renk Değiştirme Teknolojisini Piyasaya Süreceği Bilinmiyor

Sosyal medya platformlarında paylaşılan videoda iX önce gri renkte görülüyor. Renk değiştirme sistemi çalıştırıldıktan sonra araç bir anda beyaz renge bürünüyor. Şirketin bu teknolojiyi fuarda sergilemek için iX’te kullandığı belirtiliyor. Teknolojinin önümüzdeki süreçte iX’in bir özelliği olup olmayacağı bilinmiyor. Ancak kullanılan teknoloji bir anda tüm dünyada ses getirdi. Haber kanalları bu haberi flaş haber olarak kullandı.

BMW iX M60 Büyüledi

Tamamen elektrikli bir otomobil olan iX, görenleri büyüledi. Yapılan açıklamada aracın 610 beygir gücünde olduğu belirtildi.

iX M60’ın özellikleri arasında 0’dan 100 kilometreye sadece 3,6 saniyede çıkabilmesi var. Çift motoruyla birlikte 1100 nm tork sağlayan yeni elektrikli modelin menzili ise 450 kilometre.

TOGG’un C Sınıfı Sedan Aracı CES 2022 fuarında tanıtıldı

Öte yandan TOGG’un C-SUV aracından sonra üretmeyi planladığı C sınıfı sedan aracının en son hali CES 2022 fuarında tanıtıldı. TOGG sedan tüm katılımcılardan tam not aldı.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap