Samsung ismi değişikliğine gidiyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Samsung ismi değişikliğine gidiyor!

Samsung yaptığı açıklamayla birlikte isim değişikliğine gideceğini duyurdu. Samsung dışında birçok teknoloji firması da yakın zamanda isim değişikliğine gitti. Facebook, Square ve Samsung’un duyurduğu karar ile birlikte teknoloji meraklıları isim değişikliklerinin altında yatan nedeni merak etmeye başladılar.

samsung adını degistiriyor

Pandemi ile birlikte bir miktar duraklasa da teknoloji yatırımları son yıllarda gittikçe artmaya devam ediyor.

Bu yatırımlarla birlikte birçok köklü firma teknolojik farklılıklar arayışına girdi. Facebook kendi evrenini yaratmaya çalışırken, Samsung da genişleyen ve katlanabilen telefon üretmeye başladı. Bu gelişmekle birlikte isim değişikliklerinin altında yatan nedeni ise tüm dünya merak ediyor.

İsim Değişikliklerinin Ardından Ne Yatıyor?

Facebook, Square ve Samsung flaş bir karar ile isimlerini değiştireceklerini açıkladı. İsim değişikliği bakıldığında küçük bir ayrıntı olarak algılansa da gerisinde yatan büyük yeniden yapılanma süreci işin rengini değiştiriyor.

Güney Kore’nin teknoloji devlerinden biri olan Samsung’tan yapılan açıklamaya göre şirket artık Samsung MX ismi ile devam edecek. 2022 yılı ile birlikte Samsung artık Samsung MX olarak tanınacak. Dünyanın en çok telegon satan şirketi alan Samsung’un neden böyle bir karar aldığı henüz bilinmiyor.

Jack Dorsey’in Yeni Macerası

Jack Dorsey Twitter’ın kurucusu sıfatı ile uzun süre piyasada varlığını sürdürdü. Twitter’ın politikalarına yön veren Dorsey, büyük bir baskının ardından şirketi bırakmak zorunda kaldı.

Bu ayrılıkla birlikte Jack Dorsey bütün enerjisini ödeme platformu Square’e verdi. Square’ı yıllar önce yine Jack Dorsey kurmuştu. Ancak Dorsey, Square’a bir türlü ağırlık veremedi. Bu nedenle Twitter’dan ayrılmasının ardından Square’da ağırlığını daha da hissettirdi.

Sanal Para Piyasası Hareketlenecek

Jack Dorsey, tüm enerjisini Square verir vermez ilk iş şirketin adını değiştirdi. Uzun süredir kripto paralar ve blok zincir (blockchain) teknolojisiyle ilgilenen Dorsey, şirketin yönünü tam anlamıyla buraya çevirdi.

Square’in yeni ismi Block oldu. Block’un altında bulunan ödeme sistemi Cash App, müzik yayın platformu Tidal ve Bitcoin odaklı finansal hizmet segmenti TBD54566975 bulunuyor.

Öte yandan Facebook Inc. Adını Meta olarak değiştirmişti. Meta’nın altında şuan Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp gibi şirketler var.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap