Turizm İşletmelerinde Dijitalleşme Ayağı
 1. Anasayfa
 2. Haber

Turizm İşletmelerinde Dijitalleşme Ayağı

Turizm işletmelerinde dijitalleşme ayağı başladı. Dijitalleşmenin devamında gelen durumlar gereği artık tüm sektörler kendilerini dijitalleşmeye adadı. Bunlardan birisi ise turizm sektörü de olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Google bu anlamda bir iş birliği içerisine girdi. Bu durumda da turizm işletmelerinde güzel bir başlangıç ortaya çıktı. Dolayısıyla turizm işletmelerini desteklemek için Google ile işbirliği olacak.

Turizm İşletmelerinde Dijitalleşme Ayağı

Pandemi, hayatımızda birçok olumsuz etki ortaya çıkardı. Dolayısıyla bu etki ile beraber, en çok zarar gören sektörlerden birisi de turizm sektörü olarak karşımıza çıktı. Fakat pandeminin olumlu sayılabilecek yönlerinden birisi de dijitalleşmeye verilen önem olarak karşımıza çıktı. Artık dijitalleşme sadece bu sektör içinde değil, turizm sektörü içinde büyük önem arz etmektedir. Dijitalleşme sayesinde, dışarıya çıkmadan hatta oturduğumuz yerde her işimizi hallediyor olduk. Turizm sektöründe çalışanlar içinde bu önemli bir adım oldu. Online olacak olan eğitimler sayesinde turizm sektörüne çok daha fazla kişi entegre olacak.

tatil
tatil

İki kurum arasında ise bazı durumlar söz konusu olarak, Google Türkiye Direktörü Mehmet Keteloğlu ve TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır  eşliğinde bir toplantı ortaya çıktı. Dolayısıyla bu toplantıya ise; Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nuri Ersoy’un katılımı damga vurdu. Bu işbirliği neticesinde, artık tamamen online yapılan eğitimler olacak. Bu eğitimler sayesinde de iş istihdamı olacak. 2.500 turizm işletmesi,  bu kapsamdan yararlanıyor olacak.

Türkiye Yunanistan’dan Daha Çok Aranıyor

Türkiye, turizm konusunda en büyük rakiplerinden birisi olan Yunanistan’ı da arkasında bıraktı. Haber detaylarında gerek Polonya gerek Yunanistan gerek ise de Ukrayna gibi ülkelerden, Türkiye’ye oldukça fazla arama gelmektedir. İnternet üzerinden bakıldığı zaman, bu ülkelerden ülkemize olan aramaların fazlalaştığına şahit olabiliyoruz. Bu sayede turist çeken ülkelerde yine sıramız belli bir yerde bulunmaktadır.

Son zamanlarda gelen bazı kısıtlamalardan sonra ise, daha fazla canlandığı ise aşikar. Eğer aşı oranları da bu şekilde artış gösterirse, çok daha iyi bir şekilde turistler geliyor olacak. Bu sayede pandemi döneminde var olan maddi kaybın ise geride kaldığı herkes tarafından anlaşılıyor olacak.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap