Yemekleri tadabileceğiniz televizyon ekranı geliştirildi
 1. Anasayfa
 2. Haber

Yemekleri tadabileceğiniz televizyon ekranı geliştirildi

Yakın geleceğin şuan bulunduğumuz yıllardan çok farklı olacağını yavaş yavaş anlamaya başladık. Teknolojide yaşanan gelişmeler 5 yıl sonranın bile bugünden çok farklı olacağını gözler önüne seriyor. Konuyla ilgili olarak Japonya’da geliştirilen bir televizyon ekranı izlediğiniz yemekleri tatmanızı sağlayacak şekilde geliştirildi.

yemekleri-tadabileceginiz-televizyon-ekrani-gelistirildi2

Teknolojik gelişmenin lider ülkelerinden birisi olan Japonya’da önemli çalışmaya imza atıldı. Televizyonda görülen yemek tatlarını taklit edebilen ve bunu televizyon izleyicisine tattıran bir televizyon ekranı protatifi geliştirildi. Yemekleri tadabileceğiniz televizyon

Dünyanın Diğer Ucundaki Bir Lezzeti Evdeyken Tadabileceksiniz

Geliştirilen televizyon ekranı protatifi hakkında açıklamalarda bulunan Meiji Üniversitesi’nden Profesör Miyaşita Homei, “Amaç, insanlara evdeyken bile dünyanın başka bir yerindeki restoranda yemek yeme tecrübesi edindirmek” ifadelerini kullandı.

yemekleri-tadabileceginiz-televizyon-ekrani-gelistirildi4

Taste The Tv

Her gün yeni ve çılgınca bir icat üretilmeye devam ediliyor. Son olarak Japonya’dan önemli bir teknolojik gelişmenin haberi geldi. Japonya’da bulunan Meiji Üniversitesi’nde görevli Profesör Miyaşita Homei, dünyadaki farklı yemekleri evinizden çıkmadan deneyimleyebileceğiniz “Taste the TV” (TTTV)  isimli bir televizyon ekranı üretti.

Fikir Koronavirüs Sürecinde Aklına Geldi

Koronavirüs sürecinde böyle bir fikrin aklına geldiğini belirten Profesör Miyaşita Homei, insanların dışarıya çıkmadan dünyayı daha yakından tanıyabileceği bir televizyon geliştirmek için çalışmaya başladığını belirtti.

yemekleri-tadabileceginiz-televizyon-ekrani-gelistirildi5

Bu Televizyon Ne Kadara Mal Olacak?

Taste The Tv’nin ilk halini 2020 yılında geliştirdiğini belirten Profesör Miyaşita, televizyonun insanlara satılabilecek hale getirilmesinin 100 bin yene yani 875 dolara mal olabileceğini kaydetti. Meiji Üniversitesi’nde okuyan öğrencileri ile birlikte bu projeyi yürüttüklerini belirten Profesör Miyaşita Homei, “Amaç, insanlara evdeyken bile dünyanın başka bir yerindeki restoranda yemek yeme tecrübesi edindirmek” Şeklinde konuştu. Yemekleri tadabileceğiniz televizyon

yemekleri-tadabileceginiz-televizyon-ekrani-gelistirildi3

Televizyonun İçinde 10 Farklı Aroma Kutusu Bulunuyor

Televizyon ekranı, önceden belirlenen bir yiyeceğin tadını püskürtme yoluyla türetecek 10 farklı aroma kutusu içeriyor. Ekranı tanıtan üniversite öğrencisi Hou Yuki, TV ekranına çikolata tatmak istediğini söyledi.

Daha sonra tat jetleri, numuneyi plastik bir tabakaya püskürterek düz TV ekranına ulaştırdı. Aldığı tat hakkında konuşan Hou, “Sütlü çikolata tadı gibi. Çikolata sosu kıvamında” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 0
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap