Tüm Mühendislik Bölümlerinin Taban Puanları 2021 Sıralamaları
 1. Anasayfa
 2. Mühendislikler

Tüm Mühendislik Bölümlerinin Taban Puanları 2021 Sıralamaları

Tüm mühendislik bölümlerinin taban puanları 2021 ve sıralamaları üniversite sınavlarından sonra öğrencilerin en büyük merak ettiği hususlardan birisidir. Günümüzde birçok farklı bölümün gerek taban puanları gerekse de bu tür alanların başarı sıralaması etkin bir şekilde tercih yapmak açısından önemlidir.

Adli Bilişim Mühendisliği

Adli bilişim dalı son yılların en popüler bölümlerinin başında gelir. Bu nedenle birçok kişi adli bilişim mühendisliği taban puanları 2021 hakkında bilgi sahibi olmak ister. Söz konusu taban puanları üniversiteye göre değişmekle birlikte, 289 puan alınarak söz konusu bölümlere yerleşmek mümkündür. Bunun yanı sıra adli bilişim mühendisliği taban puanı 2021 yılı için bu tür düşük puanlar olarak karşımıza çıkar.

thumbnail
Önerilen Yazı
Adli Bilişim Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Yerleştirmede önemli bir kriter olan Adli Bilişim mühendisliği başarı sıralaması 2021 da önemli olduğundan dikkat çeker. İnsanların tercih aşamasında adli bilişim mühendisliği başarı sıralamaları 2021 olarak 281 bin ile 300 bin kişilik dilimde yer alması mümkündür.

Bilgisayar Mühendisliği

Son zamanların popüler meslek dallarından birisi olarak karşımıza çıkan bilgisayar mühendisliği birçok üniversitede yer alan bir bölümdür. Bilgisayar mühendisliği başarı sıralaması 2021 diğer bölümlere göre yüksektir. İyi bir üniversite için bilgisayar mühendisliği başarı sıralamaları 2021 genellikle ilk 10 bin kişi arasına girmek demektir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Bunun yanında bilgisayar mühendisliği taban puanları 2021 ise Türkiye’nin en yüksek taban puanları arasında yer alır. İlk sıraya giren bilgisayar mühendisliği bölümlerinin ise bilgisayar mühendisliği taban puanı 2021 ise ortalama olarak 500 puan ve daha fazlasıdır.

Biyomedikal Mühendisliği

Ülkemizde son zamanlarda tercih edilen bir bölüm olan biyomedikal mühendisliği başarı sıralaması 2021 olarak 30 bin ile 80 bin arasında değişir. Mühendislik bölümleri düşünüldüğünde söz konusu biyomedikal mühendisliği başarı sıralamaları 2021 daha yüksektir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Biyomedikal Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Aynı zamanda öğrencilerin tercih yaparken dikkate alması gereken bir diğer puan türü ise biyomedikal mühendisliği taban puanı 2021 olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle insanların merak ettiği gibi biyomedikal mühendisliği taban puanları 2021 iyi bir üniversite için 300 puan ve üzeridir.

Çevre Mühendisliği

Ülkemizde popüler bir bölüm olarak ön plana çıkan çevre mühendisliği başarı sıralaması 2021 olarak çeşitlilik gösterir. Çevre mühendisliğinin ülkemizde birçok üniversitede bulunması nedeni ile yaygın olarak tercih edildiği görülmektedir. Bu nedenle çevre mühendisliği başarı sıralamaları 2021 50 bin ile 300 bin gibi geniş bir aralıkta dağılım gösterir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Çevre Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Bunun yanında diğer bir husus olarak çevre mühendisliği taban puanları 2021 sıralamalarına bakıldığında ise en yüksek olarak 445 puan ile öğrenci alan üniversiteler bulunur. Tabi başta üniversitelerin çevre mühendisliği taban puanı 2021 daha düşük olabilir.

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Ülkemizde bilgisayar mühendisliğinden sonra en fazla tercih edilen elektrik elektronik başarı sıralaması 2021 olarak ilk 1000 e giren öğrencilerden başlar. Aynı zamanda elektrik elektronik mühendisliği başarı sıralamaları 2021 değişik üniversitelerde bu tür bölümler açıldığından dolayı giderek düşüş göstererek 100 bin sınıra kadar iner.

thumbnail
Önerilen Yazı
Elektrik Elektronik Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Bunun yanı sıra elektrik elektronik mühendisliği taban puanları 2021 ile ortalama olarak 500 puan ve üzeridir. Günümüzde aynı zamanda elektrik elektronik mühendisliği taban puanı 2021 ise insanların 400 puana kadar iyi bir üniversiteye yerleşebilmelerine imkan tanır.

Endüstri Mühendisliği

En popüler bölümlerden birisi olan endüstri mühendisliği başarı sıralaması 2021 yılında ilk 10 bin sıralamasına giren öğrencilerin iyi üniversitelere girmesi mümkün olur. Bu nedenle endüstri mühendisliği başarı sıralamaları 2021 olarak genellikle yaygın bir dağılım görülür.

thumbnail
Önerilen Yazı
Elektrik Elektronik Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Aynı zamanda endüstri mühendisliği taban puanları 2021 açısından en yüksek bölümünün puanı ise 500 puan üzerindedir. Bunun yanında endüstri mühendisliği taban puanı 2021 olarak bazı üniversitelerde daha düşük puanlar ile yerleşim sağlanabilir.

Enerji Sistemleri Mühendisliği

Günümüzde ön plana çıkan bir bölüm olarak enerji sistemleri mühendisliği başarı sıralaması 2021 olarak düşük sıralamalar yeterlidir. Aynı zamanda enerji sistemleri mühendisliği başarı sıralamaları 2021 olarak en yüksek 30 bin başarı sıralaması bulunurken daha düşük başarı sıralaması da söz konusudur.

thumbnail
Önerilen Yazı
Enerji Sistemleri Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Üniversitelerde bulunan söz konusu bölümlerin giderek daha fazla iş bulması nedeni ile birçok üniversitede bu bölümler yer alır. Aynı zamanda enerji sistemleri mühendisliği taban puanları 2021 açısından birçok puandan kişinin yerleşmesi mümkündür. Son zamanlarda bu tür nedenlerden dolayı enerji sistemleri mühendisliği taban puanı 2021 puanı bir mühendislik için ortalama seviyededir.

Fizik Mühendisliği

Eskiden popüler olmakla birlikte halen ülkemizde öğrenci alımı yapılan bir mühendislik dalı olan fizik mühendisliği başarı sıralamaları 2021 yılı itibari ile düşük seviyelerdedir. Rahat bir şekilde 100 bin 200 bin fizik mühendisliği başarı sıralaması 2021 ile bu bölüme yerleşme mümkündür.

thumbnail
Önerilen Yazı
Fizik Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Aynı zamanda bu tür bölümlerde ön plana çıkan fizik mühendisliği taban puanları 2021 açısından düşük puanlar bulunur. Yerleşmek isteyen adaylar fizik mühendisliği taban puanı 2021 puanına göre 300 puan ile yerleşebilmektedir.

Genetik ve Biyomühendislik

Son zamanlarda tıp ile mühendislik alanlarının bir araya getirilmesi ile ön plana çıkan genetik ve biyomühendislik başarı sıralamaları 2021 yılı için önem arz eder. Aynı zamanda bu tür genetik ve biyomühendislik başarı sıralaması 2021 sonuçları açısından da yine ilk 10 bin sıralamaya girmek iyi bir üniversite için yeterlidir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Fizik Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Son yıllarda tercihlerin ortaya konulması aşamasında genetik ve biyomühendislik taban puanları 2021 de geçerlidir. Aynı zamanda insanların en düşük puanlarını temsil eden genetik ve biyomühendislik taban puanı 2021 sıralaması olarak 500 puan ile en iyi üniversitelere giriş yapılabilir.

Gıda Mühendisliği

Eskisi kadar popüler olmamakla birlikte gıda mühendisliği başarı sıralamaları 2021 50 bin kadar olabilir. Bunun yanında birçok üniversitede söz konusu bölümler bulunduğundan dolayı gıda mühendisliği başarı sıralaması 2021 yılı için ön plana çıkan düşük sıralamalar da geçerlidir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Gıda Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Aynı zamanda mühendislik hizmetlerinin gıda endüstrisine bir yansıması olarak da görülen gıda mühendisliği taban puanları 2021 yılı itibari ile düşük puanlar olarak karşımıza çıkar. Tabii ki gıda mühendisliği taban puanı 2021 sıralaması için büyük üniversitelerin daha yüksek puanlar alması sağlanabilir.

Harita Mühendisliği

Birçok mühendislik bölümü eskisi kadar popüler değil. Harita mühendisliği başarı sıralamaları 2021 bakıldığında ise bu mühendislik dalında düşük sıralamalar yeterlidir. Aynı zamanda bu harita mühendisliği başarı sıralaması 2021 için insanların 150 bin seviyesinde sıralamaya girmesi yeterlidir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Harita Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Ülkemizde harita mühendisliği taban puanları 2021 düşünüldüğünde bir mühendislik bölümüne nazaran puanların düşük olduğu söylenebilir. Harita mühendisliği taban puanı 2021 olarak en fazla 331 puan olmakla birlikte bazı üniversitelerde söz konusu bölümlerin dolmadığı da karşımıza çıkar. Aynı zamanda harita mühendisliği bölümlerinin bu tür yönlerden insanların eskisi kadar tercih etmediği bir bölüm olduğunu söylemek mümkün. Birçok üniversitede ilgili bölümlerin dolmamış olması da bu tür nedenlerden dolayı önemlidir.

İnşaat Mühendisliği

Ülkemizde belki de mühendislik denilince akla gelen ilk bölümlerden birisi olan inşaat mühendisliği başarı sıralamaları 2021 olarak geniş bir skalada çeşitlilik gösterir. En yüksek olarak 16 bin sıralamaya girerek Türkiye’de bu alanda en iyi eğitimleri veren üniversiteleri kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra inşaat mühendisliği başarı sıralaması 2021 olarak çok daha düşük sıralamalardan farklı üniversitelerden eğitim almak mümkündür.

thumbnail
Önerilen Yazı
İnşaat Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

İnşaat mühendisliği taban puanları 2021 de yine bu aşamada üniversitelere göre değişiklik göstermekle birlikte söz konusu taban puanlarının en yüksek olarak 475 puan olarak karşımıza çıkması durumu bulunur. Aynı zamanda inşaat mühendisliği taban puanı 2021 olarak 300 puana kadar bölümlerin olduğu görülür. Söz konusu mühendislik alanına yönelik açılmış bazı bölümlerin ise dolmadığı görülebilir.

Kimya Mühendisliği

Günümüzde ülkemiz şartları düşünüldüğünde ön plana çıkan bir bölüm olan kimya mühendisliği başarı sıralamaları 2021 olarak geniş bir aralıkta yer alır. Bunun yanında söz konusu bölümün bazı üniversitelerde ilk 10000 arasına giren kişiler tarafından tercih edilmesi durumu bulunur. Kimya mühendisliği başarı sıralaması 2021 olarak en yüksek 9000 en geride ise 100 bin seviyesinde bir başarı sıralaması bulunur.

thumbnail
Önerilen Yazı
Kimya Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Üniversitelere giriş aşamasında önemli bir kriter olan kimya mühendisliği taban puanları 2021 de adayların tercihlerini etkiler. Sözü edilen puanların değerine bakarak karar verebilirsiniz. Türkiye’de en iyi mühendislik bölümleri arasında bazı üniversiteler yer alır. Bu açıdan kimya mühendisliği taban puanı 2021 olarak 492 puan almak gerekebilir.

Makine Mühendisliği

2021 yılında yapılan YKS sınavından sonra öğrencilerin merak ettiği bir husus olan makine mühendisliği başarı sıralamaları 2021 değerlerine bakıldığında ise iyi üniversitelerin makine mühendisliği bölümlerinin yüksek sıralama ile öğrenci aldığı görülür. Bu açıdan makine mühendisliği başarı sıralamaları 2021 açısından ilk 10 bin kişi arasına girerek en iyi üniversitelerini makine mühendisliği bölümlerine giriş yapmak sağlanabilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Makine Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Bunun dışında üniversite adaylarının makine mühendisliği taban puanları 2021 değerlerine de ihtiyaç duyduğu görülür. Bu açıdan bakıldığında ise makine mühendisliği taban puanı 2021 olarak 500 puan üzerinde puanlar görülür. Fakat bazı üniversitelerde daha düşük puanlar ile yerleşmek de mümkündür.

Mekatronik Mühendisliği

Ülkemizde insanların merak ettiği bir bölüm olan mekatronik mühendisliği başarı sıralamaları 2021 ortalama bir değer gösterir. Mekatronik mühendisliği başarı sıralaması 2021 olarak 30 bin ile 100 bin arasında sıralamalar geçerlidir.  Gerek özel üniversiteler de gerekse de kamu devlet üniversitelerinde söz konusu mühendislik bölümlerinin yer aldığını söylemek mümkündür.

thumbnail
Önerilen Yazı
Mekatronik Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Mekatronik mühendisliği taban puanları 2021 ise genellikle 400 puan ve üzeridir. Bazı üniversitelerde mekatronik mühendisliği taban puanı 2021 olarak daha düşük seviyelerde de olabilir. Ülkemizde bu konuda birçok üniversitede mekatronik bölümleri bulunduğundan dolayı bazı üniversitelerde söz konusu bölümlerin dolmadığı ve yeterli öğrenci alımı yapılamadığı karşımıza çıkar.

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

Malzeme bilimi ile ilgili bir mühendislik olan metalürji ve malzeme mühendisliği başarı sıralamaları 2021 olarak yüksek sıralamalar da bulunur. ÖSYM son başarı sıralamalarına bakıldığında ise metalürji ve malzeme mühendisliği başarı sıralaması 2021 olarak en yüksek 18 bin sıralaması bulunur. Bunun yanında birçok üniversitede bu bölüm bulunduğundan dolayı 200 bin sıralamaya girerek de kolay bir şekilde bu mühendislik bölümünü okumak mümkündür.

thumbnail
Önerilen Yazı
Mekatronik Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Türkiye’deki en iyi üniversitelerde yer alan metalürji ve malzeme mühendisliği taban puanları 2021 düşünüldüğünde ise 450 ile 500 puan arasında puanlar yeterlidir. Fakat metalürji ve malzeme mühendisliği taban puanı 2021 bölüm yaygın bir bölüm olduğundan dolayı daha düşük taban puanlar ile kazanılabilen bir bölümdür.

Otomotiv Mühendisliği

Yine bazı mühendislik bölümlerinin ülkemizde bazı iller ile sınırlı olduğu söylenebilir. Bu bölümlerden birisi olan otomotiv mühendisliği başarı sıralaması 2021 olarak ise insanların genellikle bu alanda istihdam edilmesi için bazı seçenekleri bulunur. Yine bu alanda mühendis olmak için çok yüksek sıralamalara girmek gerekmez. Otomotiv mühendisliği başarı sıralamaları 2021 değerlerine bakıldığında ise 100 bin seviyelerinde iyi bir üniversitenin ilgili bölümlerine girmek sağlanabilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Otomotiv Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Aynı zamanda öğrencilerin yerleştirilmesi aşamasında ön plana çıkan otomotiv mühendisliği taban puanları 2021 olarak en düşük 283 puan yeterlidir. Fakat bazı üniversitelerde ise otomotiv mühendisliği taban puanı 2021 değerlerinin 450 puana kadar yükselmesi mümkündür. Alanda en iyi üniversitelerin ilgili bölümlerine giriş yapabilmek için bu puanların alınması gereklidir.

Tekstil Mühendisliği

Bir ara oldukça popüler bir bölüm olan tekstil mühendisliği başarı sıralamaları 2021 değerleri ortalama bir değişim gösterir. Söz konusu tekstil mühendisliği başarı sıralaması 2021 değerleri açısından 50 bin ile 300 bin arasında bir sıralamaya girmek yeterlidir. Aynı zamanda bu bölüm diğer mühendislik bölümlerine nazaran bazı illerde tercih edilen bir bölümdür.

thumbnail
Önerilen Yazı
Tekstil Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Tekstil sanayinin gelişmiş olduğu illerdeki üniversitelerde kurulu bulunan tekstil mühendisliği taban puanları 2021 olarak mühendis adaylarının rahat bir şekilde girebileceği özellikler taşır. Aynı zamanda tekstil mühendisliği taban puanları 2021 değerlerine bakıldığında ise en düşük olarak 283 puan ile alım yapıldığı görülebilir.

Uçak Mühendisliği

2021 YKS sınavlarının tamamlanması ile birlikte insanların en çok merak ettiği konuların başında gelen uçak mühendisliği başarı sıralamaları 2021 değerlerine bakıldığında bu bölümün popüler olması nedeni ile yüksek sıralamalarda öğrenci alımı yaptığı görülür. Aynı zamanda en iyi üniversiteler düşünüldüğünde uçak mühendisliği başarı sıralaması 2021 olarak ilk 10 bin kişi arasına girmek gerektiği görülür.

thumbnail
Önerilen Yazı
Tekstil Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Yine öğrencilerin 2021 yılı tercihlerini yaparken dikkat ettikleri bir diğer husus olan uçak mühendisliği taban puanları 2021 değerleri açısından 500 puan ve üzeri puanlara ihtiyaç duyulur. Bu konuda özel üniversitelerin taban puanları da düşünüldüğünde uçak mühendisliği taban puanı 2021 olarak en düşük puanın 300 puan olduğu söylenebilir.

Yazılım Mühendisliği

Günümüzde yazılım sektörünün popüler olması nedeni ile önemli bir bölüm olarak karşımıza çıkan yazılım mühendisliği başarı sıralaması 2021 olarak en iyi üniversitelerde ilk 20 bin kişi arasına girmek gerekir. Bunun yanında son yıllarda yazılım mühendisliği başarı sıralaması 2021 değerlerine bakıldığında başka üniversitelerde 200 bin sıralamaya girerek de bu bölümü tamamlamak mümkündür.

thumbnail
Önerilen Yazı
Yazılım Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Genel olarak insanların yerleştirme aşamasında tercih ettikleri bir diğer unsur olarak ise yazılım mühendisliği taban puanları 2021 değerleri yer alır. Bu tür değerler sayesinde insanlar ilgili bölümün geçen sene en düşük kaç puan ile aday aldığını görebilirler. Bu açıdan yazılım mühendisliği taban puanları 2021 yılı itibari ile 400 puan ve üzerinde olur. Aynı zamanda bu bölüme bazı üniversitelerde hiç öğrenci alımı yapılamadığı da görülebilir.

Ziraat Mühendisliği

Ülkemizde mühendislik alanında eskiden beri varlığını sürdüren bir bölüm olan ziraat mühendisliği başarı sıralamaları 2021 yılı değerlerine bakıldığında çok da yerleşmesi zor olmayan bir bölüm olmadığı ortaya çıkar. Söz konusu ziraat mühendisliği başarı sıralaması 2021 yılı değerlerine bakıldığında ilk 400 bin aday arasında yer alan adayların rahatlıkla bu bölümlere yerleşebilecekleri söylenebilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Ziraat Mühendisliği Taban Puanları 2021 Sıralama

Bunun dışında ziraat mühendisliği taban puanları 2021 açısından da düşük taban puanları geçerlidir. 2021 yılında yayınlanan ziraat mühendisliği taban puanı 2021 için en düşük olarak 259 puan olarak karşımıza çıkar. Bu alanda mühendis olabilmek için bu puanlar yeterli olduğundan dolayı tercih edilir.

Bu Yazıya Yorumunuz Ne?
 • 1
  harika_
  Harika!
 • 0
  g_zel_erik
  Güzel İçerik
 • 0
  d_nd_r_c_
  Düşündürücü

] }

Yorum Yap